Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poszukiwany wsad do U213 PAL16L8 Blue dot Sega/Stern/DataEst
#1
Witam,

Czy ktoś posiada wsad do PAL16L8 U213 na płytach Witestar Sega/Stern/DataEsat.

Próbuje pomóc forumowiczowi z Hiszpani.
Znaleziony w sieci wsad po dekompilacji nie do końca zgadza się ze schematem i działaniem układu.

Szczegóły można znaleźć tutaj:
http://www.eevblog.com/forum/microcontro...-please-!/

Pozdrawiam
JarekC.DIY
aka up8051
Odpowiedz
#2
404 Not Found
Masz zepsutego flipera do sprzedania lub naprawy - pisz na pw
Odpowiedz
#3
http://www.eevblog.com/forum/microcontro...7vqagpak85
Odpowiedz
#4
A może ktoś ma ten układ do pożyczenia ?
Mogę zrobić reverse engineering.

Uzyskany wsad umieściłbym na forum, dostępny dla wszystkich.
Odpowiedz
#5
A to jest legalne?
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#6
Przecież Jarek go nie skopiuje tylko wzorując się na oryginale napisze nowy program. Przynajmniej ja tak kiedyś robiłem. Jeśli producent nie zapewnia już części zamiennych to można wykonać układ na swój użytek. Co do publikacji to niestety nie wypowiem się.
Odpowiedz
#7
W tym konkretnym przypadku inżynieria wsteczna polega na podaniu wszystkich możliwych stanów na wejścia, zarejestrowaniu stanu wyjść a następnie stworzeniu układu o takiej samej funkcjonalności.
Nie są wykonywane żadne czynności polegające na łamaniu zabezpieczenia.

Myślę że mamy sytuację analogiczną do (za Wikipedią):

Inżynieria wsteczna jest dozwolona na terenie wspólnoty do tworzenia programów komputerowych o analogicznym działaniu. 2 maja, 2012, Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł w sprawie C-406/10 SAS Institute Inc. v World Programming Ltd, że funkcjonalność programu komputerowego nie jest chroniona prawami autorskimi we wspólnocie i licencje użytkowania są bezprzedmiotowe i nieważne jeśli zabraniają obserwowania, studiowania i testowania programu komputerowego, by odtworzyć jego zachowanie w drugim programie. To orzeczenie zezwala na inżynierię wsteczną tak długo jak program źródłowy lub obiektowy nie został skopiowany
Odpowiedz
#8
Tu gość oferuje do sprzedaży kilka sztuk ale czy nadal aktualne ? http://www.pinballinfo.com/community/thr...ern.26247/

Jarek wiesz oczywiście że wgranie wsadu z układu Pal16L8 do Gal16V8 bez modyfikacji skutkuje nieprawidłowym działaniem.
Odpowiedz
#9
Jeśli dalej potrzebny układ to posiadam sprawny sprawdzony w playboy-u.
Odpowiedz
#10
JarekC.DIY napisał(a):W tym konkretnym przypadku inżynieria wsteczna polega na podaniu wszystkich możliwych stanów na wejścia, zarejestrowaniu stanu wyjść a następnie stworzeniu układu o takiej samej funkcjonalności.
Nie są wykonywane żadne czynności polegające na łamaniu zabezpieczenia...
Nie o tym mówię. Mówię o "powieszeniu w sieci". Na swój użytek można robić wszystko, disasemblować programy, modyfikować itd. Czym innym jest publikacja "dokonań". A już na pewno nie wolno zarabiać na tym.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#11
Pinball Wizard napisał(a):Nie o tym mówię. Mówię o "powieszeniu w sieci". Na swój użytek można robić wszystko, disasemblować programy, modyfikować itd. Czym innym jest publikacja "dokonań". A już na pewno nie wolno zarabiać na tym.

Przecież nie publikuję oryginalnego kodu bo go nie znam, tylko kod działający analogiczne.

Czy zdarzyło Ci się naprawić flippera poprzez wymianę uszkodzonego EPROMU i co wstawiłeś czysty czy wgrałeś kod pobrany np z ipdb.org?
A czy odnawiając flippera np drukując nowy backglass lub palyfield łamiesz prawo czy nie?
Czy sprzedając zamienniki opto łamiesz prawo czy nie?
Przy założeniu że nie robiłeś tego dla siebie.

Mam wrażenie że chcesz być bardziej papieski niż papież.
Odpowiedz
#12
Aleś się spiął, ja się tak tylko zastanawiałem. Skoro IPDB publikuje wsady do EPROMów, to chyba robią to legalnie bo np. manuali do Gottliebów u nich nie znajdziesz. Zamienniki opt nie mają wsadu chronionego prawem autorskim i nie musiałem stosować reverse engineering, żeby je zaprojektować. Odpuszczam, bo nie miałem na celu nikogo przekonywać ani straszyć.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości