Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowa własnego Custom Flipper DIY by dioda2000
#31
snowvictim napisał(a):
dioda2000 napisał(a):ARDUINO ma małą ilość wejść/wyjść

Zrób na Mega :-)
Proszę czytać ze zrozumieniem co napisałem w pierwszym poście ;-)
Odpowiedz
#32
Też się jaram i zazdroszczę umiejętności Smile
Zdawał relacje będę czytał z wypiekami na twarzy (bułka i rogalik Wink)

Czad i rispekt
Odpowiedz
#33
dioda2000 napisał(a):
snowvictim napisał(a):
dioda2000 napisał(a):ARDUINO ma małą ilość wejść/wyjść

Zrób na Mega :-)
Proszę czytać ze zrozumieniem co napisałem w pierwszym poście ;-)

Mega za mało I/O ma? Confusedhock:
Odpowiedz
#34
snowvictim napisał(a):Mega za mało I/O ma? Confusedhock:

Jak policzysz switche,lampki to już jest ponad 40 w nawet w najprostszym flipperku a mega ma tak naprawdę wejść/wyjść DIGITAL do wykorzystania tylko 52 bo 2 służą mi do komunikacji UART wejścia analogowe używam do ustawień itp. więc skromnie, a matrixa nie wykonam, ewentualnie jakby był jakiś shield I2C rozszerzający we/wy to wtedy nie byłoby problemu.
Pozdr.
Odpowiedz
#35
A bo myślałem, że matryca przez jakiś układ typu 74HC595, bodajże tak to chłopaki na innym forum robili. Ale nie będę nic kłapał dalej bo się na tym nie znam, temat obserwuję z zainteresowania. Trzymam kciuki! Jakbyś chciał jakąś pomoc z grafiką to pisz śmiało.
Odpowiedz
#36
snowvictim napisał(a):A bo myślałem, że matryca przez jakiś układ typu 74HC595, bodajże tak to chłopaki na innym forum robili. Ale nie będę nic kłapał dalej bo się na tym nie znam, temat obserwuję z zainteresowania. Trzymam kciuki! Jakbyś chciał jakąś pomoc z grafiką to pisz śmiało.

Dzięki, jak mi zabraknie wejść/wyjść to będę prawdopodobnie przechodził na przełączniki 74HC lub użyję PCF8574N x8=64 daje to możliwość łączenia równoległego magistrali I2C pamiętając o zmianie adresu do 8 jest układ PCF8574A który ma zmieniony fabryczny adres co daje możliwość podłączenia kolejnych 8 modułów co daje nam 128 WE/WY, ale póki co na początek chcę to zrobić najprościej jak się da a to jest prototyp który będę ulepszał/rozwijał :-)
Odpowiedz
#37
Dziękuję koledze KRISZNA za flipperka FIREBALL II którego będę przywracał do życia ponieważ jest tak jak chciałem bez elektroniki i okablowania, poszukuję do niego tylko TRANSFORMATOR jeżeli ktoś ma do sprzedania proszę o info.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#38
dioda2000 napisał(a):Dziękuję koledze KRISZNA za flipperka FIREBALL II którego będę przywracał do życia ponieważ jest tak jak chciałem bez elektroniki i okablowania, poszukuję do niego tylko TRANSFORMATOR jeżeli ktoś ma do sprzedania proszę o info.
Pozdrawiam

Jest tu ale cena? nie wiem czy ci podejdzie
https://www.olx.pl/oferta/transformator-...c2c5f2b5b8

Sory chyba strzeliłem gafę. Nie zauważyłem ,że to model z96 roku.Od dawna wisi na tablicy i tak mi się zaraz skojarzył z twoim postem
Odpowiedz
#39
leszek golon napisał(a):
dioda2000 napisał(a):Dziękuję koledze KRISZNA za flipperka FIREBALL II którego będę przywracał do życia ponieważ jest tak jak chciałem bez elektroniki i okablowania, poszukuję do niego tylko TRANSFORMATOR jeżeli ktoś ma do sprzedania proszę o info.
Pozdrawiam

Jest tu ale cena? nie wiem czy ci podejdzie
https://www.olx.pl/oferta/transformator-...c2c5f2b5b8

Sory chyba strzeliłem gafę. Nie zauważyłem ,że to model z96 roku.Od dawna wisi na tablicy i tak mi się zaraz skojarzył z twoim postem

Nie ma problemu, ale dziękuję za zainteresowanie, w sumie jeżeli ten transformator ma napięcia jakie potrzebuję 6,4V, 24V i 43V i wydajność prądową to w sumie też by się nadał.
Odpowiedz
#40
Dodane kolejne zdjęcia, teraz długa mozolna robota czyli układanie wiązek przewodów, moduł jest już zaprogramowany, została mi ostatnia rzecz jeśli chodzi o program czyli żarówki ale to zostawię na sam koniec gdyż chcę uruchomić maszynę a wisienkę postawię na końcu, teraz czekam na resztę podzespołów elektronicznych które idą ze wschodu :lol:
Odpowiedz
#41
Mega ciekawy temat Smile

Masz już opracowane jakieś zasady gry? Wspominałeś o multiballu - jak będzie wyglądał?
Odpowiedz
#42
NEX napisał(a):Mega ciekawy temat Smile

Masz już opracowane jakieś zasady gry? Wspominałeś o multiballu - jak będzie wyglądał?

Zasady gry opracowane i punktacja również ale to może opiszę później, jeżeli chodzi o multiball to trzeba umieścić kule w 2 u góry gniazda a 3 kulą trzeba trafić z lewej łapki w środkowy target i wtedy jest multiball.
Odpowiedz
#43
dioda2000 napisał(a):jeżeli chodzi o multiball to trzeba umieścić kule w 2 u góry gniazda a 3 kulą trzeba trafić z lewej łapki w środkowy target i wtedy jest multiball.
i.... co dalej? Smile
Po prostu punkty x2/x3 jak w starych maszynach czy może jakiś scenariusz na jackpota?
Odpowiedz
#44
NEX napisał(a):
dioda2000 napisał(a):jeżeli chodzi o multiball to trzeba umieścić kule w 2 u góry gniazda a 3 kulą trzeba trafić z lewej łapki w środkowy target i wtedy jest multiball.
i.... co dalej? Smile
Po prostu punkty x2/x3 jak w starych maszynach czy może jakiś scenariusz na jackpota?
Na razie to tylko multiball z punktami nie można przesadzić bo wyświetlacz ma tylko 4 segmenty, chociaż zrobiłem tak że po osiągnięciu 9999 i dalej to będzie A001 (10001) B001 (20001) C001 (30001) D001 (40001) E001 (50001) i F001 (60001) max. Program będzie na bieżąco uaktualniany/modyfikowany może kiedyś użyję większego wyświetlacza i będę mógł poszarżować z punktami :mrgreen: wkrótce zamieszczę aktualny filmik z działania modułu.
Odpowiedz
#45
dioda2000 napisał(a):dalej to będzie A001 (10001) B001 (20001) C001 (30001) D001 (40001) E001 (50001) i F001 (60001) max.

A999 to 10.999 tak? B001 to jak napisałeś 20.001. Eeee to jak będzie prezentowana na tym wyświetlaczu wartość powiedzmy 12.000?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości