Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drobne podmalowanie na pf
#1
Mam małe przetarcie na playfieldu (będę miał ) i chciałbym się przygotować do jego naprawienia. Mam kilka akrylowych mazaków niestety z grubym końcem i będą za mało precyzyjne do tego celu. Gdzie mogę kupić mazaki z cienkim końcem? Dodam że na playfieldzie bedzie leżał protector. Nie będzie nic lakierowane (mam kredkę clear coat jakby co do pomalowania tych poprawek - czy potem delikatnie całość zmatowic? Prośba o rady i pomoc Smile
Odpowiedz
#2
Kup sobie pedzelek 00 i maluj. Ja tak robie.
Mezik
Odpowiedz
#3
Najlepsze do tego są farby Createx. Jak używasz playfield protector to nawet nie trzeba lakierować. ;-)
Odpowiedz
#4
Tovte butle po 26pln?
Łatwo się pędzelkiem nimi maluje?
A może lepiej kalkomania czy farba i nie kombinować ?Smile
Odpowiedz
#5
thugnigga napisał(a):Tovte butle po 26pln?
Łatwo się pędzelkiem nimi maluje?
A może lepiej kalkomania czy farba i nie kombinować ?Smile

Zależy jaka pojemność, z tego co pamiętam to za 27pln są butelki 60ml. Dobrze się nimi pracuje zarówno pędzlem jak i aerografem. Do pracy pędzlem rozrabiałem na zasadzie "trzy kropelki farby, jedna kropelka wody". Jak masz dużą powierzchnię to można jeszcze się bawić naklejkami, ale to raczej do większej roboty (jak masz cały środek zajechany na przykład). Do małych przetarć farba najlepsza moim zdaniem.
Odpowiedz
#6
Raczej małe przetarcie - 1-1,5 cm x 0,5cm. Niestety nie jest to jednolity kolor i z tym moze byc zabawa. ale to jak stół wyląduje u mnie na stole to bede musiał jakos sobie poradzić.
thnx
Odpowiedz
#7
thugnigga napisał(a):Raczej małe przetarcie - 1-1,5 cm x 0,5cm. Niestety nie jest to jednolity kolor i z tym moze byc zabawa. ale to jak stół wyląduje u mnie na stole to bede musiał jakos sobie poradzić.
thnx

Nie jest jednolity w sensie że gradient?
Odpowiedz
#8
nie, nie, w sensie że są dwa kolory - "tło" oraz kilka linii przechodzących przez to tło :/
Odpowiedz
#9
thugnigga napisał(a):nie, nie, w sensie że są dwa kolory - "tło" oraz kilka linii przechodzących przez to tło :/

Jak jest dobrze starte do dechy to zrób jedną warstwę (opcjonalnie dwie) podkładu, niech dobrze wyschnie. Oczywiście kup to coś do zakrywania (nie wiem jak to jest po polsku, po angielsku to masking frisket) żeby nie ubabrać nic innego. Pędzel zostawi ślady po ścieżce malowania, ja nawet do drobnych robót używałbym aerografu modelarskiego. Pomaluj tło, niech dobrze wyschnie, potem zakryj tło tak aby zostało tylko to co chcesz pomalować na kolor drugi. Powodzenia!
Odpowiedz
#10
snowvictim napisał(a):
thugnigga napisał(a):nie, nie, w sensie że są dwa kolory - "tło" oraz kilka linii przechodzących przez to tło :/

Jak jest dobrze starte do dechy to zrób jedną warstwę (opcjonalnie dwie) podkładu, niech dobrze wyschnie. Oczywiście kup to coś do zakrywania (nie wiem jak to jest po polsku, po angielsku to masking frisket) żeby nie ubabrać nic innego. Pędzel zostawi ślady po ścieżce malowania, ja nawet do drobnych robót używałbym aerografu modelarskiego. Pomaluj tło, niech dobrze wyschnie, potem zakryj tło tak aby zostało tylko to co chcesz pomalować na kolor drugi. Powodzenia!

dzięki, tak własnie zrobię (oprocz aerografu bo nie mam Smile)
aby uniknąc śladow pędzla spróbuję po wyschnięciu przejechać tą poprawkę magic eraserem, żeby wyrównać powierzchnię
Odpowiedz
#11
Jakiś magik na PinSide miał jeszcze taki sposób (osobiście go nie polecam), że malował dość grubo a potem najdrobniejszym papierem ściernym lekko wyrównywał powierzchnię. Z tego co pamiętam problem w tym, że lekko zmieniało to odcień farby.
Odpowiedz
#12
snowvictim napisał(a):Jakiś magik na PinSide miał jeszcze taki sposób (osobiście go nie polecam), że malował dość grubo a potem najdrobniejszym papierem ściernym lekko wyrównywał powierzchnię. Z tego co pamiętam problem w tym, że lekko zmieniało to odcień farby.

no właśnie jakby magic eraser nie pomógł to mam papier G2000 ale tego wole unikac na PF Smile
lepszy nieco inny kolor niz biały, albo decha Wink
Odpowiedz
#13
Jeszcze jest taka opcja: http://forum.flippery.org.pl/viewtopic.php?t=898
Odpowiedz
#14
NEX napisał(a):Jeszcze jest taka opcja: http://forum.flippery.org.pl/viewtopic.php?t=898

Osobiście popieram metodę naklejkowania ponieważ daje najlepszy efekt, tylko jest troszkę roboty w jakimś programie ilustracyjnym oraz wymaga nałożenia mylaru albo zainwestowania w playfield protector. Dobra do dużej roboty, do małej chyba jednak łatwiej odmalować. Niemniej uważam, że do "naklejkowania" lepszy jest zawsze skan niż zdjęcie ze względu na problemy z perspektywą (nawet przy zabawie z narzędziem do zmieniania perspektywy może wyjść źle, im większe pole tym większe ryzyko zniekształceń).
Odpowiedz
#15
snowvictim napisał(a):
NEX napisał(a):Jeszcze jest taka opcja: http://forum.flippery.org.pl/viewtopic.php?t=898

Osobiście popieram metodę naklejkowania ponieważ daje najlepszy efekt, tylko jest troszkę roboty w jakimś programie ilustracyjnym oraz wymaga nałożenia mylaru albo zainwestowania w playfield protector. Dobra do dużej roboty, do małej chyba jednak łatwiej odmalować. Niemniej uważam, że do "naklejkowania" lepszy jest zawsze skan niż zdjęcie ze względu na problemy z perspektywą (nawet przy zabawie z narzędziem do zmieniania perspektywy może wyjść źle, im większe pole tym większe ryzyko zniekształceń).

playfield protector będzie leżał ale to chyba za małe wytarcie żeby robic naklejkę... zobaczę w praniu Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości