Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dirty Harry-magnes.
#1
Podczas gry gdy zadziała prawy loop magnet kula zostaje na metalowym wkręcanym trzpieniu.Zeby się "odkleiła"trzeba mocno pobujać maszynę i wyskakuje tilt.Problemem jest namagnesowany trzpień.Nie ma żadnego dołka bo kula ceramiczna (podobna waga)opada bez przeszkód.Kule są nowe standard.Czy kule low magnetic rozwiążą sprawę.Czy istnieje jakiś inny sposóbnp.trwałe rozmagnesowanie tego trzpienia?
Odpowiedz
#2
York napisał(a):Czy kule low magnetic rozwiążą sprawę.Czy istnieje jakiś inny sposóbnp.trwałe rozmagnesowanie tego trzpienia?
Kule low magnetic rozwiążą sprawę. Nie ma sensu rozmagnesowywanie trzpienia, bo pierwsze załączenie prądu znów go namagnesuje. Warto jednak go obejrzeć i w wypadku deformacji nieco oszlifować.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#3
Wiadomo że zacząłem od najprostszych rzeczy jak wykręcenie trzpienia.Był trochę nierówny(ale tragedii nie było)więc go ładnie podszlifowałem.Mam jeszcze jedną opcję którą podsunął mi mój ulubiony kolega JAM ale wypróbuję ją jutro.Wytłumacz mi proszę czemu te flippery działały na standardowych kulach i po tylu latach nagle potrzeba Low Magnetic?Zakup np.nowego trzpienia nic by nie pomógł?
Odpowiedz
#4
Bo dawniej standardowe kule były wszystkie low magnetic. Obecnie "oferta" na rynku "po taniości" powoduje pojawienie się zwykłych kul. Wymiana trzpienia nic nie zmieni.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#5
Rozumiem że chodzi o różne rodzaje stopów żelaza.Dziekuję :-)
Odpowiedz
#6
Czyli do maszyn z magnesami kupujemy tylko low magnetic?, a zwykłe kulki opisane jako standard mogą być zwykłymi kulkami np.do traktora i nadają się tylko do starych EM ?
Odpowiedz
#7
thomy napisał(a):Czyli do maszyn z magnesami kupujemy tylko low magnetic?, a zwykłe kulki opisane jako standard mogą być zwykłymi kulkami np.do traktora i nadają się tylko do starych EM ?


dokladnie Smile
Subaru Impreza WRX , Wersja Limitowana " UK 300"

Nr. 244 ,Chargespeed Body + PPP (Prodrive Performance Pack )
Odpowiedz
#8
"Mam jeszcze jedną opcję którą podsunął mi mój ulubiony kolega JAM"-no niestety Danielu to co mi podpowiedziałeś nie sprawdziło się :-P
Odpowiedz
#9
Pinball Wizard napisał(a):
York napisał(a):Czy kule low magnetic rozwiążą sprawę.Czy istnieje jakiś inny sposóbnp.trwałe rozmagnesowanie tego trzpienia?
Kule low magnetic rozwiążą sprawę. Nie ma sensu rozmagnesowywanie trzpienia, bo pierwsze załączenie prądu znów go namagnesuje. Warto jednak go obejrzeć i w wypadku deformacji nieco oszlifować.
Wracam do starego tematu bo dopiero dzisiaj załadowałem nowe kule low magnetic i dalej to samo.Zastanawiam się czy czasami Niemiec nie wsadził do paczki standardowych kul...Jak najlepiej to sprawdzić?Myślę o jakimś magnesie i próbie z przyciąganiem kul z pewnej odległości.
Odpowiedz
#10
Nie, lepszym testem jest próbować za pomocą kuli przyciągnąć paseczek cieniutkiej stalowej blaszki, którą przedtem rozmagnesowano. Kula low magnetic w porównaniu do kuli zwykłej, będzie przyciągać tę blaszkę o wiele słabiej, niż ta druga. Oczywiście przed testem obie kule powinny zostać "przeleciane" przez elektromagnes :-)
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#11
Wypróbuję to i jeszcze ze stalowymi opiłkami.
Odpowiedz
#12
Dalszy ciąg moich "przygód"z kulami low magnetic.Na tapecie flipper Theatre of Magic.Wyczyściłem go pięknie ,naprawiłem co było zepsute(jedyne co mi się rzuciło w oczy to pospawany mechanizm zatrzymywania i puszczania kul do multiballa).Załadowałem nowe kule low magnetic i zauważyłem że w trakcie multiballa wyrzuca tylko jedną kulę a z dwoma się męczy żeby je wypluć.Wykręciłem cały mechanizm i ręcznie wszystko odbywało się prawidłowo.Dopiero jak kule zaczęły blokować się w magazynku na dole to oświeciło mnie że znowu mam do czynienia z namagnesowanymi kulami(TOM ma cztery magnesy).Najlepszy mój sposób na sprawdzenie kul:położyć na poziomej gładkiej powierzchni 2 kule,jeśli jedna ciągnie drugą to masz problem z namagnesowaniem.Nie pomaga na to żaden protektor - http://www.pinball.center/en/shop/pinbal...-protector .Dobrze że nie wyrzuciłem starych kulek wypolerowałem je i maszyna działa bezbłędnie.
Następny zakazany towar ze sklepu PINBALLCENTER.(kupiłem ich więcej do innych maszyn i mogę sobie nimi porzucać).Pytanie -macie pewne sklepy z kulami low magnetic?
Odpowiedz
#13
PC ma najgorsze kulki jakie w zyciu widzialem !! porazka totalna,tez mialem z tym problem,i dlugo szukalem,tu masz 100 % pewne adresy, i jakosciowo naprawde mega w porownaniu do PC !!


http://www.gelsenflipper.de


https://www.thepinwitch.com
Subaru Impreza WRX , Wersja Limitowana " UK 300"

Nr. 244 ,Chargespeed Body + PPP (Prodrive Performance Pack )
Odpowiedz
#14
Dzięki za namiary.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości