Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Star Post-white
#1
Czy ma ktoś patent,pomysł na wybielenie tych plastikowych słupków,przerabiał już ktoś ten temat?.Nie chodzi mi o sugestie typu /pomaluj białą farbą,kup nowe/ .Chodzi mi o to czy jest jakiś odpowiedni płyn,metoda,sposób na odnowienie czterdziestoletnich słupków.Próbowałem je wygotować w gorącej wodzie z proszkiem do prania lecz efekt nijaki jak na foto.Owszem są czyste ale jednak brakuje tej bieli.A może po prostu sobie to odpuścić i przykręcić takie jak są w obecnym stanie?Z góry dziękuję za ciekawe pomysły i porady. :->


Załączone pliki Miniatury
   
Pinball EM
Odpowiedz
#2
Spray do piekarnika Smile pospsikac poczekac ze 3- 5 minut i umyc pod ciepla woda Smile czyni cuda Smile
Subaru Impreza WRX , Wersja Limitowana " UK 300"

Nr. 244 ,Chargespeed Body + PPP (Prodrive Performance Pack )
Odpowiedz
#3
Jak koncentrat do mycia plandek lub silnikow samochodowych tego nie ruszy to nic nie ruszy.
Odpowiedz
#4
Na wybielenie moich plastikowych postów znalazłem w necie o to taki pomysł.Jeszcze go nie przetestowałem ale spray do piekarników niestety nie poradził sobie z żółtaczką ;-) https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&...X-TjR0MNig
Pinball EM
Odpowiedz
#5
Ten sposób z linku działa jak najbardziej tak wybiela się obudowy za ABS (Obudowa gameboy c64 itp) jest to nadtlenek wodoru w stężeniu ok 12% potrzebne do tego jest słońce (promienie UV) i trzeba równo nakładać emulsje co w przypadku tych słupków będzie trudne. Osobiście proponował bym zdobyć nadtlenek wodoru w płynie (woda utleniona tylko w wyższym stężeniu ok 9%) tak wybiela się lego efekt moim zdaniem będzie bardziej równomierny.
Odpowiedz
#6
No to mi namieszałeś trochę w głowie,rzecz jasna pozytywnie.A czy po namoczeniu tych słupków w wodzie 9% również należy je naświetlać promieniami UV czy wystarczy je po prostu zamoczyć w roztworze i pozostawić na kilka godzin?
Pinball EM
Odpowiedz
#7
Namoczyłem pożółkłe w orginale białe łapki od flippera w 35 % nadtlenku wodoru. Po dobie żadnych pozytywnych zmian. W mojej ocenie żadne słońce tu nie pomoże tylko zmiana chemii. Nie mam tylko pewności czy białe tworzywo na łapkach i star postach jest takie samo.
Odpowiedz
#8
Nadtlenek wodoru wybiela ABS. Jeżeli jest to inny rodzaj plastiku może nie pomóc, proponował bym popróbować na jednym egzemplarzu. W przypadku wybielania nadtlenkiem konieczne jest naświetlanie uv.
Odpowiedz
#9
Odświeżam temat.Po namoczeniu wodą utlenioną w kremie 12% są pozytywne zmiany.Powtarzam ponownie kurację namoczenia w roztworze i naświetlania promieniami UV bo jestem bardzo ciekawy czy jeszcze można coś bardziej zmienić w wyglądzie.Ale to naprawdę działa! :-D


Załączone pliki Miniatury
   
Pinball EM
Odpowiedz
#10
Kriszna napisał(a):Odświeżam temat.Po namoczeniu wodą utlenioną w kremie 12% są pozytywne zmiany.Powtarzam ponownie kurację namoczenia w roztworze i naświetlania promieniami UV bo jestem bardzo ciekawy czy jeszcze można coś bardziej zmienić w wyglądzie.Ale to naprawdę działa! :-D

Wyszedł bielszy odcień bieli :lol: :lol: :lol: są jak nówki z fabryki :-P
Odpowiedz
#11
Leszku nie przesadzaj, białe to one raczej już nie będą jak z fabryki,zdaję sobie z tego sprawę.Naświetlam właśnie drugą stronę,w poniedziałek sprawdzę czy jest jakaś większa poprawa. ;-)
Pinball EM
Odpowiedz
#12
Kriszna napisał(a):Leszku nie przesadzaj, białe to one raczej już nie będą jak z fabryki,zdaję sobie z tego sprawę.Naświetlam właśnie drugą stronę,w poniedziałek sprawdzę czy jest jakaś większa poprawa. ;-)

Krzysztof działąj by maszyna jak najszybciej była na chodzie.Będzie na czym pograć bo EM coraz mniej.A co z szybą , znalazłeś już coś ?
Odpowiedz
#13
Tak się to prezentuje.Brakują mi tylko te nieruchome zera i zrobienie decali.


Załączone pliki Miniatury
   
Pinball EM
Odpowiedz
#14
No, kolego! Takiej bieli to wtedy nawet nie mieli!
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#15
Kriszna napisał(a):Tak się to prezentuje.Brakują mi tylko te nieruchome zera i zrobienie decali.


Będzie ślicznota.Oświetlenie tradycyjne czy myślisz o LED-ach?.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości