Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kontroler do PC
#1
Paru z Was na PPO w port Łódź obiecałem zdjęcia mojego kontrolera, to wersja prototypowa, do wykonania posłużyły mi:
-pad najzwyklejszy ( za 10zł)
-włączniki 8szt - po 2,50 2szt - po 10zł (włączniki typu Reset, chwilowe NO)
-profil alu 100x100 dł. jak szerokość maszynek ;-) ,klapki boczne alu10mm (free :-) -taka praca)

do poprawnego działania na PC potrzeba programiku do mapowania kontrolerów, ja używam JoyToKey i spisuje się świetnie.

Co sądzicie?
Rozmieszczenie guzików na górze profilu to odpowiednio od lewej strony Tilt lewy, Tilt góra , Pauza , Kamera , Enter(start), Tilt dół, Tilt prawy

Pozdrawiam


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#2
Np. mnie Smile

Zdolny chlop z Ciebie!
Elektromechaniczne flippery powoduja, ze mam ciarki i sie rozczulam...
Odpowiedz
#3
Fajny temat - wydzielam do nowego wątku.

Od wielu lat myślałem nad zrobieniem czegoś podobnego ale jakoś nigdy nie udało mi się do tego zabrać.

Wrzuć proszę więcej zdjęć (może jakieś fotki od środka) i jak możesz rozwiń opis dotyczący wykonania samego urządzenia.
Odpowiedz
#4
samo wykonanie jest dziecinnie proste, wystarczy lutownica ;-) ,
na płytce od pada jest jeden obwód do wszystkich przycisków - do niego kabelek i do rozdzielacza na listwie (to znacznie przyśpiesza wykonanie i nie powoduje gąszczu kabelków),
następnie po kabelku do każdego obwodu z przycisków (ja zdecydowałem się na 10szt. ale w padzie było w sumie z 14),
kabel z rozdzielacza + kabel od przycisku + włącznik i voilà

program JoyToKey pozwala nam znaleźć który przycisk co oznacza, zapisujemy i konfigurujemy TPA

samo wykonanie zamknięcia belki - ramka alu6mm z 4 nagwintowanymi otworami + klapka alu10mm
( pracuję na cnc i robię słupy oświetleniowe tak, że miałem gotowe elementy)
belkę można (po przetestowaniu) np. zakleić spasowaną klapką lub inne rozwiązania

ps. te małe tanie przyciski nie nadają się bezpośrednio do grania dlatego musiałem kupić większe droższe - są też przyciski od automatyki (ale tu już ponad 50zł/szt)

:?: ma ktoś oryginalne przyciski - odkupię :-P
Odpowiedz
#5
Witam
ja zaopatruję się w hurtowni TME, można tam kupić przyciski na mikrostykach pod otwór fi30
dla przykładu:
http://www.tme.eu/pl/details/vaq-7r-15-1...-15-1c2-3/
[Obrazek: 48695.jpg]

http://www.tme.eu/pl/details/vaq-7r-15-1...-15-1c2-1/
[Obrazek: 48696.jpg]
są też droższe podświetlane przyciski
Odpowiedz
#6
dziękuję @Tytek - naszukałem się w necie takiego i nie znalazłem (źle szukałem :-) )
zamówione - zmienię na nowe zrobię kilka zdjęć i wrzucę
pzdr
Odpowiedz
#7
przyciski zmienione ;-)
pierwsza bila F14 i 7,5mln :mrgreen: zapowiada się nieźle :-)

obiecane dodatkowe fotki


Załączone pliki Miniatury
           
Odpowiedz
#8
Fajna produkcja, ale lutowanie zamiast konektorków ?, po co sobie tak utrudniać ;-) .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości