Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Twilight Zone, Tri Ball????
#1
Jest Twilight Zone do kupienia, sprzedający mówi że "tri ball" nie działa, co mógł mieć na myśli ?? jest tam jakiś tri ball ????
Odpowiedz
#2
To jest multiball tylko że na trzy kule. Tak sądzę. Tak jest w Star Wars DE i chyba w kilku innych maszynach.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#3
możliwę, tylko jak nie działa to przez jakiś mechanizm jest uruchamiany ??
Odpowiedz
#4
Williams dzierżył przez jakiś czas prawa do nazwy Multiball - pozostałe firmy chcąc uniknąć potencjalnych pozwów, używały zamiennych określeń - tak jak wspomina Pinball Wizard, Tri-Ball (oraz M-Ball) używała przez jakiś czas Data East (chyba tylko Gottlieb miał to w głębokim poważaniu i nigdy nie zrezygnował z używania tego określenia). Zapewne sprzedający miał na myśli właśnie multiball, który w większości przypadków jest w Twilight Zone właśnie 3 kulkowy: "Fast Lock", "Powerball Mania", (wyjątek to wizzard mode, czyli 6 kulkowy "Lost in the Zone").
Odpowiedz
#5
mucha napisał(a):możliwę, tylko jak nie działa to przez jakiś mechanizm jest uruchamiany ??
Może po prostu to:
https://groups.google.com/forum/m/#!topi...KMDKQnDBzw
Odpowiedz
#6
barbul napisał(a):Williams dzierżył przez jakiś czas prawa do nazwy Multiball

Znak TM widać na szybie Firepower, pierwszym fliperze /elektronicznym/ z multiballem
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#7
Jarnie napisał(a):
barbul napisał(a):Williams dzierżył przez jakiś czas prawa do nazwy Multiball

Znak TM widać na szybie Firepower, pierwszym fliperze /elektronicznym/ z multiballem




Jak z tobą Jarek konkurować w Quizie skoro ty wszystko wiesz o fliperach :-P
Odpowiedz
#8
Dzięki :->
Odpowiedz
#9
leszek golon napisał(a):Jak z tobą Jarek konkurować w Quizie skoro ty wszystko wiesz o fliperach :-P

bez przesady, są tu lepsze kozaki Wink

BTW: za małolata na Firepower i Black Knight przepuszczałem wszystkie pieniądze :lol:
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#10
Jarnie napisał(a):
leszek golon napisał(a):Jak z tobą Jarek konkurować w Quizie skoro ty wszystko wiesz o fliperach :-P

bez przesady, są tu lepsze kozaki Wink

BTW: za małolata na Firepower i Black Knight przepuszczałem wszystkie pieniądze :lol:


W moim przypadku było tak samo na punkcie fliperów miałem zajawkę i do dziś to pozostało.Z tamtych lat chyba bardziej pozostała nostalgia do EM bo one były pierwsze.
Odpowiedz
#11
mucha napisał(a):możliwę, tylko jak nie działa to przez jakiś mechanizm jest uruchamiany ??

Ale nie działa nie wczytuje multiball czy nie działa nie podaje dodatkowych bil? W Elvirze mi też nie działał, okazało się, że switch do wymiany (od drugiej kuli nie działał). Tu może też być to, switch tam gdzie się strzela do Fast Locka mogl pierdzielnac, nie wykrywa bili, wiec nie odpala MB. Jk ogarnia bile ale nie podaje to solenoid od autoplungera, takie moje pomysły (moze coś pomoże). Poproś moze żeby switch test zrobił i sprawdził te switche od Locka obok prawej rampy, moze przy okazji tez solenoid test zrobic to sprawdzi czy to ten autoplunger.
Odpowiedz
#12
ok, dzięki za informację ;-)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości