Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Twilight Zone
#1
Ostatnio wpadł do mojej kolekcji. Dziś zacząłem modować bo przyszła pierwsza paczka z gratami.

Dzisiaj:

- custom info card
- pinblades
- backboard decal (o dziwo mój nie miał Confusedhock: )

[Obrazek: image.jpg]

Zacząłem od backboard decala bo to najłatwiej zrobić. Zdziwiłem się strasznie, bo gry na System 11 Williamsa i na WPC95 mają taki sam sposób chwytania backboarda, a tu na WPC jest on złapany tak jak listwy boczne playfieldu bez żadnego dodatkowego zabezpieczenia. Podniosłem playfield, patrzę - 4 śruby. Zdziwiłem się, bo zawsze widziałem 5. Odkręciłem i nie chciał wyjść. Piąta śruba chowała się pod assy solenoida do wystrzału piłki do maszyny z cukierkami.

Backboard zdjęty.

[Obrazek: image.jpg]

Naklejkę odkleiłem z papieru po czym nakleiłem na backboard - prościzna. Trzeba było ją tylko potem trochę przyciąć nożykiem precyzyjnym (dziwnie to zrobili, bo zawsze naklejki, które już traktował plotter, dostawałem).

[Obrazek: image.jpg]

Dalej pora na koszmar... pinblade'y zakładane bez wyjmowania playfieldu. Dobrze, że znalazłem na to dobry sposób, poszło zaskakująco łatwo (zdecydowanie łatwiej niż na Arabianie).

Sposób prosty:
a) Wycinamy pinblade tak żeby nie było na nim żadnej dodatkowej folii (tylko to, co naklejamy).
b) Wkładamy pinblade Z PAPIEREM NAKLEJONYM na bok środka cabinetu (tam, gdzie ma siedzieć).
c) Ustawiamy pinblade tak jak ma być naklejony.
d) Długopisem zaznaczamy kiedy zaczyna się backboard (przy wysuniętym playfieldzie mamy pole manewru). Dodajemy o tego zaznaczenia 2cm w stronę coin doora.
e) Nacinamy papier na którym siedzi naklejka wzdłuż linii zaznaczenia. W ten sposób mamy dwa "papiery" na naklejce. Możemy zatem odkleić jeden, nakleić jedną część naklejki, a druga nadal będzie bezpieczna i nie będzie się kleiła do niczego.
f) Naklejamy backboxową stronę pinblade'a na miejsce.
g) Podnosimy playfield do pozycji pionowej.
h) Naklejamy resztę pinblade'a.

Poprzez zostawienie papieru na drugiej części naklejki jesteśmy w stanie ją naciągnąć tak żeby nie było dużych bąbli powietrznych w miejscu, gdzie ledwo wciśniemy śrubokręt.

[Obrazek: image.jpg]

Jest cacy póki co, czekam na resztę modów i kolorowe superbrajty.

[Obrazek: image.jpg]
Odpowiedz
#2
Akurat listonosz był i parę bajerów doszło.

Od Mr Sprucha wyposażyłem się w ten oto egzemplarz instrukcji Twilight Zone. Lepsze niż cały czas odpalanie z IPDB na kompie.

[Obrazek: image.jpg]

No i jeszcze te cacuszka :-D Zrobię minibackboxy do gamerooma podświetlane LEDówami, lightshow prosty program z Arduino (przydałby się jeszcze moduł MP3 z małym głośniczkiem :lol: ). Tak sobie marzenia na ścianie powieszę. :-P

[Obrazek: image.jpg]
Odpowiedz
#3
fajny pomysł z dekoracją Smile
Odpowiedz
#4
Tak z ciekawości : Ile dałeś ( jeśli możesz napisać ) i w jakim był stanie ?
Odpowiedz
#5
$4000. Stan wizualny: dobry, stan techinczny: miód malina, full LED, playfield piękny, gumballs mod, po wymianie płyty MPU.
Odpowiedz
#6
Pierwsza partia modzików doszła, reszta kiedy indziej.

[Obrazek: image.jpg]
Odpowiedz
#7
poka jak zamontujesz twin lens reflexa Tongue
Odpowiedz
#8
Zamontowane, muszę tylko kabel od twin lens reflexa schować do czego potrzebne mi opaski zaciskowe, których nie mam. Jutro się wyposażę. Ale wszystko świeci jak należy.

[Obrazek: image.jpg]
Odpowiedz
#9
A gdzie sie takie modziki zamawia? Czy lepiej zrobic samemu?
Odpowiedz
#10
Jak zrobisz samemu to chyba większa frajda i mniejszy wydatek często... Niektórzy juz zaczynają zabawe z drukiem 3D
Odpowiedz
#11
eBay

Zrobić samemu nawet nie jest ciężko.
Odpowiedz
#12
Chodziło mi o te gadgety na playfield - samochodzik i aparat.. Gdzie to kupowałes?
Odpowiedz
#13
mam nadzieje ze ta cena to żart Tongue

http://www.ebay.de/itm/Twilight-Zone-Fli...33a100802e

wpisalem w ebay. twilight zone mod
Odpowiedz
#14
http://allegro.pl/samochod-55-ford-thund...73854.html ...
Odpowiedz
#15
szeryfisch napisał(a):Chodziło mi o te gadgety na playfield - samochodzik i aparat.. Gdzie to kupowałes?
no piszę przecież, że eBay xd

Berud, ja taniej o wiele znalazłem.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości