Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[K] Kupie flippera 3-6k
#1
Witam.
Jestem świeżak.
Planuję zakup swojej pierwszej maszynki.
Nie chciałbym trafić na minę,kupę, szrota od rzeźnika,kowala,Edka Wąsa ze stodoły dlatego rejestruję się na forum.
priorytet:
stan maszyny najlepiej BDB z dobrych rąk bez wkładów finansowych.
budżet 3-6k
Tytuł -grywalny.
Najlepiej małopolskie,śląskie,podkarpackie .
Odpowiedz
#2
Chyba takich nie ma , jak nie jest od rzeźnika (podoba mi sie ) to trzeba zakasać rekawy i powymieniać to i owo . Muszisz sie liczyć że ciężko bedzie kupić grywalny tytuł w tej kwocie .
Mam wystawioną Zabójcza Broń 3 jest grywalna stan dobry ale trzeba nad nim troche popracować lub zlecić komuś wymianę żarowek gumek dokladne wymycie playfieldu oklejenie decalami itd , powinieneś zmieścic sie w kwocie 6 tyś zł . A może zostanie pare drobnych w kieszeni.
Lub grać na nim w tym stanie , nic nie stoi na przeszkodzie , pare wypalonych żarowek czy trochę brudu pod plastikami ...
Im większą mądrość posiadasz, tym z większą ilością debili musisz się użerać..

http://www.pinballowners.com/dr.diablo
Odpowiedz
#3
swiete slowa. jak ktos nei chce miec pieknego mebla w domu tylko maszynke do zabawy to kupic taki pograc i sprzedac w podobnej cenie (chyba ze jakas awaria trafi sie po drodze)
Mezik
Odpowiedz
#4
3-6k to byś się zmieścił z bardzo dobrą maszyną, tylko mówimy o EUR a nie PLN ;-)

Zależy też jaką chcesz, mogę ci namiar dać na miejsce gdzie upolujesz coś ładnego za 1.5k-3.5k EUR (trochę wychodzi za ten budżet ale warto).
Odpowiedz
#5
Domyślam się,że to nie jest Koncert Życzeń i Porządny tytuł będzie kosztował, ale jestem początkujący :-? i droga przede mną długa i kręta.
Zresztą dla laika wyłożenie XXX $ pesos $ za flipper to ogromna fanaberia.
Rozważam zakup getaway high speed 2 Idea
tak na początek...
Odpowiedz
#6
Za tę kwotę na pewno kupisz maszynę w niezłym stanie. Getaway to dobry wybór, maszynka prosta ale grywalna a do tego dosyć popularna. Jak dobrze pamiętam to ceny ostatnio oferowanych na forum wynosiły 900 euro, 3700 PLN, 4500 PLN.
Odpowiedz
#7
Źle, że ten budżet ogranicza. Ja tam wolałbym poczekać i uzbierać na coś naprawdę kozackiego, potem nawet łatwiej to sprzedać bo popyt większy, a czy sprzedasz to już zależy od tego ile chcesz. ;-)
Odpowiedz
#8
snowvictim napisał(a):coś naprawdę kozackiego,
tzn?
Odpowiedz
#9
Apetyt rośnie w miarę jedzenia.
Ja jednak wybrałbym opcję kupna na początku czegoś w "normalnej" cenie.
Getaway - wydaje się fajna propozycją.
Odpowiedz
#10
NEX napisał(a):
snowvictim napisał(a):coś naprawdę kozackiego,
tzn?

Chociażby Fish Tales :mrgreen:

Ja opinie o polskim rynku flipperowym (chodzi mi o Allegro czy OLX) mam złą. Oczywiście nie mówię, że w Polsce nie dbamy o maszyny. Wręcz przeciwnie, myślę, że dbamy! Ale te co są na sprzedaż (z reguły) są w tragicznym stanie na tych stronach ogłoszeniowych. Wiadomo, jak wystawimy ogłoszenie np. tu na forum to trafimy na maszynę w stanie zacnym.

Za zasadę mam nie kupowanie flipperów starszych niż '93 (naginam trochę bo TAFa bym kupił). Wiem ile przy nich jest roboty kupując z polskiego rynku flipperowego. Okej, może trochę mam zszargane zdanie bo fakt moja Elvira mogła być wystawiona ze stanem "grat", ale przez ostatnie dwa lata - co jeździłem oglądać potencjalny zakup to się rozmyślałem. Większość to alfanumeryki, jak już na DMD to nie te, które mnie interesują.

Na Allegro od paru miesięcy siedzi F14 Tomcat za 3,5k. Nikt nie wziął, a ja bym w sumie mógł go przygarnąć. Do dobrego flippera brakuje mi jeszcze 3 razy tyle. Ale tu nie chodzi o to żeby kupić na siłę i mieć nowego flippera, bo wiadomo ile przy tym roboty.
Racja, czasami nawet w drogim flipperze dużo pieniędzy idzie na naprawę. Na przykład w moim Arabianie - dobrze, że udało mi się uratować MPU bo tak to kolejne 1000zł idzie na naprawę. Ale kurde no już wolę wydać 1000zł na naprawę naprawdę kozackiego flippera niż te pieniądze wpakować do nowego flippera, którego i tak trzeba będzie doprowadzić do porządku.

A za niedługo w mojej kolekcji pojawi się nowa maszyna, póki co tajemnica żeby niespodzianka była. Oczywiście będę modował. ;-)
Odpowiedz
#11
Fish Tales i Getaway to mniej więcej ta sama półka cenowa. Ja osobiście z tych dwóch wolę Getaway.
Odpowiedz
#12
Żartowałem z tym Fish Tales (ale żeby nie było, wędkarskiego flippera akurat lubię bardzo). Za 6-7k na eBayu można parę ciekawych tytułów upolować.
Odpowiedz
#13
Sorki snowvictim, ale czasem widzę sprzeczność w Twoich wypowiedziach...
Odpowiedz
#14
RAFAL napisał(a):Sorki snowvictim, ale czasem widzę sprzeczność w Twoich wypowiedziach...

Nadal trzymam się tego co powiedział mezik, że lepiej mieć 20 flipperów po 3k niż 3 po 20k (no może inaczej to było z tymi cyframi), ale chodzi o to, że tutaj te flippery po 3k nie spełniają moich oczekiwań jakościowych. ;-)
Odpowiedz
#15
Tutaj masz listę top 100

https://pinside.com/pinball/top-100

która pozwoli Ci mniej więcej wyrobić sobie jakąś orientację w temacie choć wiadomo, że ostatecznie wybór zależy od indywidualnych upodobań.
Pooglądaj sobie filmiki z gameplay na youtubie. Najciekawsze ma GRC.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości