Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki rom do getaway
#1
Ktora wersja softu daje mozliwosc ustawienia ball save?
Mezik
Odpowiedz
#2
mezik napisał(a):Ktora wersja softu daje mozliwosc ustawienia ball save?
dwa numerki niżej niż ten co ty masz,
a tak teraz patrzę, że najbardziej polecany jest L-2
Odpowiedz
#3
Tak z ciekawosci, to czy poza hackowaniem ROMow ktoś próbował robić jakieś prowizorki - np. przepuszczać switche przez mikrokontroler w stylu Arduino? Cos w stylu - wpiac sie w styki zeby sprawdzic, kiedy wyjechala pilka, kiedy spadla (i nie przepuszczac impulsu do maszyny) orz samemu puscic napiecie na podajnik do pilek?

Nie widzialem na oczy nigdy rozebranego stolu, wiec nie sugeruje rozwiazania, ktore jest zreszta totalna prowizorka, ale zastanawiam sie nad potencjalem. Moze Arduino mogloby byc jakims sposobem na modowanie stolow Smile
Odpowiedz
#4
Na upartego na Arduino (lub na dowolnym innym systemie, który dał by radę) można by napisać całkiem własne oprogramowanie do stołu i podpiąć toto do żywej maszyny. Tylko po co?
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#5
theadam napisał(a):Tak z ciekawosci, to czy poza hackowaniem ROMow ktoś próbował robić jakieś prowizorki - np. przepuszczać switche przez mikrokontroler w stylu Arduino?

Tak. Nazywa się to P-ROC. Więcej info tutaj

Pinball Wizard napisał(a):Tylko po co?

Np. po to, po to, albo po to. Smile
Odpowiedz
#6
No ja bym bardzo chetnie dodal do wszystkie sys11 save ball z 8 sec.
Mezik
Odpowiedz
#7
Pinball Wizard napisał(a):Tylko po co?

Jak spojrzałem na tego P-ROCa to rzeczywiscie robienie calego stolu na Arduino jest bez sensu, bo łatwiej na czymś dedykowanym pod robienie stołów. Natomiast na pytanie po co używać Arduino do zmodyfikowania istniejącego stołu nie odłączając istniejącej elektroniki to przecież napisałem, że po prostu zastanawiam się czy łatwiej pohackować na procedurach istniejącego romu, czy też właśnie łatwiej oszukać wpinając się dodatkowym mikrokontrolerem i imitować ball save'a.
Odpowiedz
#8
No to jak ktos ogarnia te programy to ja bym nawet zaplacil za dodanie takich ball saveowo w sys11 Smile
Mezik
Odpowiedz
#9
theadam napisał(a):...po prostu zastanawiam się czy łatwiej pohackować na procedurach istniejącego romu, czy też właśnie łatwiej oszukać wpinając się dodatkowym mikrokontrolerem i imitować ball save'a.

Obie metody są skuteczne. Bardziej elegancko jednak jest napisać poprawiony kod. ;-)
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości