Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MAME CAB - Chciałem się pochwalić
#19
Busol napisał(a):
mucha napisał(a):a tak z ciekawości, do czego służy to urządzenie które zamawiałeś w UK ??.

To podstawowa sprawa w przypadku łączenia cabów czy vityualnych pinballi (buttony, joystiki, przełaczniki, drzwiczki) z PC. Podłącza sie toto do USB i... widać klawiaturę. A potem tylko podpiąc buttony i wszystko co sie chce. Ma nawet szynę do ledów które są sterowane softem ROMów. Banalne w obsłudze, a jak ktoś chce w pełni programowalne. Sprawdziłem, polecam, bardzo szybka wysyłka (niecałe24h od zapłącenia) Na stronie też pełno innych bajerów dla budujących takie urządzenia.

Ipac to encoder klawiatury więc nie da rady przy pomocy samego Ipaca zrobić sterowania listwą led (soft z romów gier). "I-PAC is the ONLY device to have a self-test LED which not only gives an instant visible check of your installation but also can indicate which connection (if any) is causing a problem.". Do tego co opisałeś służy LEDWIZ a jego koszt to $44.95+$18.75 transport (http://groovygamegear.com/webstore/index..._uploads=0) Do tego należy doliczyć masę dodatkowych gratów. Wysłanie sygnału z kompa na cokolwiek nie jest takie proste jak się wydaje:/ Dla biednych (czyli między innymi dla mnie) pozostaje hackowanie arduino i grzebanie w kodzie źródłowym tak aby działało jak LEDWIZ :evil:

Co do samego IPACA - w wersji budżetowej można było użyć 2 gamepadów z tesco po 10zl sztuka i dolutowac kilka przewodów. Czas na zrobienie panelu dla 2 graczy to ok 30min a koszt max 30zł. Wiem bo sam to mam ;P


@edit
Diablo - pw poszło Smile

@edit2
"Wszyscy mają MAME, mam i JA" ^_^
Niżej foto z początkowych etapów budowy "budget plug&play mame cab"
[Obrazek: 20130602120614.jpg]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości