Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wytłumaczcie mi ten fenomen, proszę
#60
(07/12/2021, 21:24)namore napisał(a): [...]z uwagi na absurdalnie wysokie ceny. [...]

 [...]ceny są horrendalnie wysokie.  Niektóre z podawanych kwot są równe lub wyższe niż kosztują nowe maszyny STERN'a. [...]

Zgadzam się z powyższym - aktualne ceny maszyn z lat 80/90 są absurdalne ale cóż, takie są prawa rynku: dopóki będą chętni, dopóty ceny nie spadną.
Sam pomimo że mam ogromny sentyment do maszyn z tego okresu (lata 80-te i 90-te) raczej nie zdecydowałbym się za zakup starego flippera za 20-30k. Wolę pójść do Pinball Station i nagrać się do woli (a dodatkowo nie muszę martwić się, że zaraz coś się wykrzaczy i posypią się kolejne wydatki).

(07/12/2021, 21:24)namore napisał(a): Niektóre z podawanych kwot są równe lub wyższe niż kosztują nowe maszyny STERN'a. [...]

Nowe flippery są coraz lepsze a ich ceny faktycznie powoli zaczynają się zbliżać do cen tych starych maszyn. Pojawia się pytanie czy jest sens wydawać 20 - 30k (a zdarzają się i wyższe ceny) na 30 letnią maszynę gdy za tę kwotę można mieć nową...

(07/12/2021, 21:24)namore napisał(a): Liczę też trochę na to że zgodnie z prawami rynku producenci zauważą duży popyt (myślę że już się tak stało Smile ) i powstanie wiele nowych, ciekawych tytułów (jak czytam ranking pinside to tak się już dzieje Big Grin ) w odpowiednich ilościach a konkurencja i rosnąca sprzedaż spowoduje spadek cen.

I znów muszę się z Tobą zgodzić Smile Jeśli popyt na flippery utrzyma się to producentów zacznie przybywać i ceny siłą rzeczy zaczną spadać.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości