Forum Flipperowe flippery.org.pl
oficjalne forum

2014 Imprezy Krajowe - Stern Trophy Rzeszów 2014 - 22 listopada 2014

Squall - 2014-06-22, 19:00
Temat postu: Stern Trophy Rzeszów 2014 - 22 listopada 2014
Serdecznie zapraszam na Stern Tropy Rzeszów 2014 - start godz. 12.00 - 22 listopada 2014 roku.
Miejsce: KULA bowling&club ul. Krakowska 20, Rzeszów ENGLISH VERSION BELOW

System:

Eliminacje - każdy zawodnik wybiera sobie maszyny z pośród wszystkich dostępnych 8 z 13.
Punktacja za poszczególne maszyny: 1 miejsce - 32 pkt, 2 miejsce - 31 pkt itd., aż do 32 miejsca - 1 pkt. Jeżeli na danej maszynie zagra więcej osób to miejsce 33 i dalej - 0 pkt.
Suma punktów ze wszystkich maszyn daje końcową punktację eliminacji. Do kolejnej rundy przechodzi 22 najlepszych zawodników.
Koniec eliminacja godz 19.30. (tylko takie założenie), a o 20.00 zaczynamy fazę pucharową (2 KO).
Gramy 3 bile bez extra.
Z tych 22 zawodników, 2 najlepszych po eliminacjach ma automatycznie awans do 3 rundy, a kolejne 4 osoby (miejsca 3-6) do 2 rundy.
Tak jak w Belgii, w fazie pucharowej gramy do dwóch zwycięstw, natomiast po pierwszej przegranej spadamy do drugiej drabiki i tu już gramy tylko 1 grę.

Zgodnie ze schematem do finału przechodzi 2 najlepszych zawodników ze "zwycięskiej" drabiki oraz 1 osoba z "przegranej" drabinki.

W finale spotykają się 3 osoby, każda wybiera 1 maszynę i tu gramy na 3 maszynach - punktacja 7,5,3.
I mamy ostateczna kolejność na pudle.
Jeżeli eliminacje zakończymy z planem i fazę pucharową zaczniemy o 20, to sądzę, że ok. godz 24-1 powinnyśmy się ze wszystkim wyrobić.

Maszyny Turniejowe wersje PRO:
1.Star trek
2. Metallica
3. AC/DC
4. Mustang
5. Avengers
6. Iron Man Vault Edition
7. The Walking Dead
8. Spider Man
9. Shrek
10. Piraci z Karaibów
11. Avatar
12. LOTR
13. Terminator 3

side tournament:
Mustang
AC/DC

Freeplay
Mustang
AC /DC

Będzie możliwość zagrania za 5 złotych na wersjach Limited:
Metallica Master of Puppets
Startrek
AC/DC Back in Black
X-men LE

Start 12:00

Wpisowe:
60zł dorośli
30zł młodzież i studenci

Nagrody
I m. Ipad mini 64GB
Il m. Ipad mini 16GB
Illm. Ipad mini 16GB

Każdy dostaje torbę z gadżetami - niespodzianka
dla pierwszej 20 graczy specjalne gadżety-niespodzianka

Wszyscy:
1. Gorący posilek
2.. Kawa | herbata b.o.
3. Ciastka, paluszki b.o.
4. Napoje | piwo w cenie (1 x) później zniżki na barze
5. Dla Wszystkich vouchery na bilard i kręgle
6. Na zakończenie after party dla wszystkich i maszyny na free play (poza Limited)

SERDECZNIE ZAPRASZAM W IMIENIU SWOIM I FLIPPERY.PL

--------------------ENGLISH VERSION-------------------------------

I would like to invite ALL of You to our tournament in Rzeszów - 22.11.2014 start at 12.00 - Stern Trophy 2014.

Adress: KULA bowling&club ul. Krakowska 20, Rzeszów

Machines:

1.Star trek
2. Metallica
3. AC/DC
4. Mustang
5. Avengers
6. Iron Man Vault Edition
7. The Walking Dead
8. Spider Man
9. Shrek
10. Piraci z Karaibów
11. Avatar
12. LOTR
13. Terminator 3

You can also play on Limited Edition versions of pinballs: 5 PLN - 3 balls GAME

Metallica Master of Puppets
Startrek
AC/DC Back in Black
X-men LE

Start 12:00

Ticket price:
60zł ADULT
30zł STUDENTS and CHILDREN

PRIZES:
1st place. Ipad mini 64GB
2nd place. Ipad mini 16GB
3rd place. Ipad mini 16GB

Everybody will get special bag with some gadgets. For first 20 people - special gadget - suprise

Ticket include:

1. Hot Meal
2.. Coffee | TEA b.o.
3. Some sweats
4. Drinks, Soda, Beer (1 x) later - discount for this products
5. vouchers for billard and bowling
6. AfterParty - disco and free play on all machines (without Limited versions)

Sebastian G - 2014-06-23, 07:54

Yes yes yes !!To będzie Coś !zapisuję się :)
NEX - 2014-06-23, 08:10
Temat postu: Re: Rzeszów Cup or Something like that :) - Październik 2014
Squall napisał/a:
Proszę o sugestię, pomysły co do organizacji

Większość swoich sugestii przekazałem już Sebastianowi :) Główną było to abyście to zorganizowali wspólnie - cieszę się więc widząc tego posta :)

Daniel, jestem przekonany że Ty, Jarek i Sebastian zorganizujecie mega turniej. Trzymam kciuki, przyjadę na pewno, jeśli w czymkolwiek mogę pomóc to na pewno pomogę :)

Co do systemu to przedumajcie wersję z PPO - system ten sprawdził się i każdy obecny chwalił wykorzystane tam pomysły.

woki - 2014-06-24, 14:02

Piszę się na to!!!
MARIO - 2014-06-24, 18:38

I ja i Kuba też się piszemy będzie okazja do rewanżu :lol:
Jaro - 2014-09-19, 10:09

Daniel

Możesz podać jakiś wstępny termin, bo terminarz robi się trochę napięty i warto aby terminy się nie pokrywały.

Pozdr

NEX - 2014-09-19, 10:34

Rozmawiałem z Sebastianem.

Stern Trophy odbędzie się w Rzeszowie w sobotę 22 listopada. Jeśli chodzi o maszyny... będzie niespodzianka :)

DAL.CG - 2014-09-19, 20:08

No to pięknie! Wreszcie od słów do czynów :mrgreen: Melduję się oczywiście!
Squall - 2014-09-24, 11:27

Ok zmieniłem temat - tak, żeby było jaśniej - przepraszam, że milcze, ale ostatnio mam totalny meksyk - jestem na łączach z Sebastianem - będziemy szykować coś fajnego.

Nex - do kogo trzeba to zgłosić, aby za ten puchar były punkty do Wppr

Jaro - 2014-09-24, 11:30

Masz wybaczone!!! :evil:
Czekamy więc na szczegóły.

RAV - 2014-10-13, 19:25

Czy będzie ktoś jechał samochodem od strony Katowic? Mógłbym się zabrać? Ew. można wybrać PolskiBus, ale wiadomo - bilety lepiej kupić wcześniej.
Klub "Kula Bowling & Club", ul. Krakowska 20?

NEX - 2014-10-13, 20:44

Squall napisał/a:
Nex - do kogo trzeba to zgłosić, aby za ten puchar były punkty do Wppr

Wysłaliśmy już do Janka z prośbą o zgłoszenie do IFPA :)
RAV napisał/a:
Klub "Kula Bowling & Club", ul. Krakowska 20?

a dokładnie: Kula Bowling & Club Galeria Nowy Świat, Ul Krakowska 20, Rzeszów 35-111

NEX - 2014-10-14, 22:59

http://www.ifpapinball.com/calendar/
Squall - 2014-10-19, 09:39

Czas na lekki updejt - tego co się dzieje.

Będzie około 13 maszyn Sterna:

Piraci z Karaibów,
Metallica,
AcDc,
IronMan,
Shrek,
Spiderman,
Star Trek,
Avengers,
Mustang,
LOTR,
Terminator 3,
Walking Dead,

Wszystkie w wersji PRO.

Impreza odbędzie się tutaj: http://www.kula-club.pl/ 22 listopada - start turnieju około godz. 10.30 - 11.00, wpisowe około 70 złotych.
Szykujemy kilka niespodzianek, ale to oczywiście dowiecie się na miejscu.

Miejsca jest sporo - bo to cały klub, gdzie będziemy mieć specjalną wydzieloną strefę z prywatnym barem.

Wiem, że NEX i Jarek pomagają Sebie w kwestiach systemowych - resztę chyba jakoś ogarniemy.

Bardzo prosimy o rozesłanie info, gdzie się da i trzymanie kciuków za wszystko.

Mamy nadzieję zobaczyć Wasze wszystkie kochane mordki w Rzeszowie.

Squall - 2014-11-02, 18:26

TEMAT ZAKTUALIZOWANY NA SAMEJ GÓRZE - POPATRZCIE I CZEKAMY NA WAS!!!
Sebastian G - 2014-11-03, 14:02

Potwierdzam chęć i gotowość do wyjazdu :) będę jechał moim autkiem razem z Matim .Organizacja i zapowiedziane upominki :shock: :shock: :shock: ,już teraz brawo dla Organizatorów i Sponsorów .
NEX - 2014-11-03, 15:57

Także planuje wybrać się na ten turniej. W tej chwili jeszcze nie jestem w stanie powiedzieć jak/kiedy będę jechał.
mucha - 2014-11-03, 20:58

szkoda że nie mam szans pojawić się, bo gruba imprezka się szykuję :-/
thomy - 2014-11-04, 11:49

1.od której godz.w sobote można wchodzić?
2.w piątek będzie coś do grania z wieczora?

Autostrada od Katowic otwarta,testowałem w piątek ;-)

Squall - 2014-11-04, 11:52

Wchodzić pewnie można około 10 - jak to tam kto przybędzie - tak sądzę.

W piątek wieczorem - maszyny będą konfigurowane itp. itd. i będzie pewnie kilka odpalonych, ale to niech się Seba wypowie

Sebo - 2014-11-04, 13:52

Ja też potwierdzam swoje przybycie.
I wielka prośba do tych co z Warszawy lub okolic ruszają,
jak znajdzie się miejscówka nawet na pace aby miała tylko pasy bezpieczeństwa.

Ps. ptaki, ssaki, gady, płazy, stawonogi oraz ryby mi nie przeszkadzają jak na pace będą. :lol:

theadam - 2014-11-04, 15:35

Co za impreza, bogactwo atrakcji po całości! Jedzie ktoś z Poznania? Można by się na paliwo zrzucić.
W końcu bym się zapoznał z towarzystwem flipperowym, bo na forum to tylko halny hula ;)

sirJaco - 2014-11-06, 08:23

No dobra, ciężko być obojętnym w takim temacie, zresztą Nex jest bardzo dobrym marketingowcem i po jego zapowiedzi nie mogę nie przyjechać ;) Muszę tylko ogarnąć kwestie transportowe i do zobaczenia w Rzeszowie.
Seba - 2014-11-09, 19:56
Temat postu: STERN TROPHY (22 listopada 2014)
Witam wszystkich Forumowiczów! Oczywiście zapraszam gorąco do wzięcia udziału w turnieju Stern Trophy w Rzeszowie (22 listopada 2014)! :-)

Jeśli ktoś z Was przyjedzie w piątek (21.11, tj. dzień poprzedzający Stern Trophy), to w KULI i w galerii Nowy Świat (15 m od kręgielni) będą stały następujące flippery:

1. Metallica (KULA)
2. AC/DC (galeria)
3. Mustang (KULA)
4. Star Trek (galeria)
5. Iron Man (galeria)
6. The Walking Dead (galeria)

Flippery przed turniejem stoją na wrzutki 3 zł = 1 gra (5 bil).

Trwają rozmowy, aby w piątkowy wieczór na galerii postawić więcej maszyn. Na dzień dzisiejszy od strony technicznej jest to niemożliwe. Będę się starał, natomiast na turniej w sobotę wszystkie maszyny zostaną przeniesione do specjalnie wynajętego na turniej pomieszczenia (w klubie KULA) z osobnym barem do Waszej dyspozycji.

W razie pytań piszcie lub dzwońcie:
info@flippery.pl
tel: 604 539 000

Seba - 2014-11-12, 09:35
Temat postu: STERN TROPHY (22 listopada 2014)
Z uwagi na to, że przygotowujemy specjalne gadżety dla uczestników turnieju, gorąca prośba z mojej strony - wpisujcie się poniżej z informacją kto będzie. Ułatwi nam to pracę.

Do zobaczenia w Rzeszowie! :-)

RAV - 2014-11-12, 10:14

Melduję się.
mezik - 2014-11-12, 11:39

Bendem
Jaro - 2014-11-12, 11:44

Hotel już zarezerwowany, więc raczej będę.
Sebastian G - 2014-11-12, 12:01

S G
M G

-nocleg może tutaj ? na bogato !:)
http://meteor-turystyka.p...ancut.html#foto

pizmakus - 2014-11-12, 12:35

Na 90% pojawię się razem z Martą. Tym razem żadnych łódek i żadnych pociągów :D
Jaro - 2014-11-12, 13:54

Jednak samolot???
pizmakus - 2014-11-12, 14:20

Myślałem raczej o czymś bardziej przyziemnym.
dyleck - 2014-11-12, 15:15

Jestem.
Seba - 2014-11-13, 16:06
Temat postu: Stern Trophy Rzeszów 22 listopada 2014
Dla osób, które wybierają się na turniej do Rzeszowa już w piątek (21.11), będzie możliwość wieczornego potrenowania na 9 maszynach. W galerii Nowy Świat na II piętrze będzie wystawionych 7 maszyn, natomiast 15 metrów dalej, w klubie KULA, 2 maszyny. W piątek możecie wstępnie grać do północy. Myślę, że nie ma sensu wydłużać tego czasu. Nie wiem ile osób skorzysta z tej opcji. Udostępnienie tej części pomieszczenia galerii będzie możliwe pod nadzorem ochroniarza, ponieważ wstęp na galerię po 22:00 jest, co do zasady, niemożliwy.

Maszyny, które będą na Was czekały, to:

1. The Walking Dead
2. Iron Man Vault Edition
3. Mustang
4. Metallica
5. AC/DC
6. Avengers
7. Star Trek
8. Spider Man
9. Shrek

W razie pytań piszcie lub dzwońcie!
info@flippery.pl
604 539 000

woki - 2014-11-14, 13:46

Jestem.
Lorien - 2014-11-14, 21:16

Anioł stróż wyraził zgodę.
Jeśli tylko szofer 8-) nie zmieni zdania, to będę! :mrgreen:

Siwy - 2014-11-14, 21:56

Wybieram się ;-)
thomy - 2014-11-15, 21:03

Wybieram sie,na większości nie grałem :-P
DAL.CG - 2014-11-16, 14:10

Jestem
jacquesik - 2014-11-16, 22:34

Jestem
Squall - 2014-11-20, 19:24

No to maszyny juz na miejscu - zostały jeszcze 3 sztuki i lecimy w kosmos!
Czekamy na Was kochani!

Jaro - 2014-11-21, 11:39

Sebastian, Daniel

Pozwolę sobie wyjaśnić innym zasady fazy pucharowej (tzw. 2KO).
Po zakończonych eliminacjach (o eliminacjach pisał wcześniej Daniel, każdy zawodnik gra 8 z 13 maszyn, punktacja na każdej maszynie 1 miejsce -32 pkt, 2 miejsce - 31 pkt itd., 32 miejsce - 1 pkt, 33 miejsce i dalej -0 pkt. Suma punktów z 8 maszyn daje ostateczny wynik każdego zawodnika i na tej podstawie ustalana jest ostateczna kolejność eliminacji. Tym samym mamy wyłonionych 22 zawodników, którzy przechodzą do fazy pucharowej. Gramy bez Jokera) – taki mały wstęp.

W fazie pucharowej, 2 najlepszych zawodników z eliminacji (1-2 miejsce) przechodzi automatycznie do 3 rundy.
4 kolejnych zawodników (miejsca 3-6) przechodzi automatycznie do 2 rundy.
Pozostałych 16 zawodników rozpoczyna 1 rundę. Gramy 1 on 1, czyli 8 par po 2 zawodników gra do 2 zwycięstw. (Jeżeli zawodnik wygrywa 2-0 koniec rywalizacji, jeżeli remis 1-1, konieczny 3 pojedynek).
Dobór maszyn: Każdy z zawodników losuje 1 maszynę, jeżeli potrzebna będzie 3 maszyny – to ją losuje sędzia.
Pierwsza losuje osoba z wyższego miejsca po eliminacjach i na tej maszynie rozpoczynamy pierwszą grę.
Kto rozpoczyna grę: wybór należy do danej pary zawodników. Jeżeli nie będzie chętnego gracza do rozpoczęcia gry, to decyduje o tym rzut monetą. Kto wygra rzut monetą może zdecydować, czy grę rozpoczyna sam czy jednak grę rozpocznie przeciwnik.
Po rozegraniu 1 rundy 8 zawodników, którzy wygrali swoje pojedynki przechodzą do 2 rundy, gdzie dochodzą 4 dodatkowe osoby (miejsca 3-6 z eliminacji) i dalej gramy na identycznych zasadach. Tj. losowanie maszyny, wybór kto zaczyna daną grę i gra do 2 zwycięstw. Itd., itd.
Po zakończeniu wszystkich rund zwycięskich – 2 najlepszych zawodników przechodzi bezpośrednio do FINAŁU.
Natomiast 8 osób, które przegrały swoje pojedynki w 1 rundzie, przechodzą do 2 rundy – tzw. baraże.
W rundach barażowych (zawodnicy, którzy przegrali już jeden wcześniejszy pojedynek 1on1) gramy już tylko jeden mecz.
Dobór maszyn: 1 maszynę losuje sędzia.
Kto rozpoczyna grę: identyczne zasady jak wyżej – rzut monetą.
Z rundy barażowej, do FINAŁU przechodzi tylko jeden zawodnik (z przegranym jednym pojedynkiem 1on1)
W finale 3 zawodników gra na 3 maszynach (każdy zawodnik wybiera jedną maszynę) . Punktacja w finale za poszczególnych maszynach: 7,5,3.

PS
Nieważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Grail - 2014-11-23, 00:18

Witam!

Ja już w Krakowie - dzięki za wspólne granie!
Niestety nie miałem możliwości pograć sobie tyle ile bym chciał... ale najpierw co mi się podobało.

PLUSY:
-Imponująca ilość flipperów Sterna - w większości bardzo fajnych.
-Świetna organizacja rozgrywek - przejrzysty system, dzięki wielu osobom zatrudnionym do pomocy zapisywanie wyników szło sprawnie.
-Torba z gadżetami dla każdego uczestnika - naprawdę miłe i pozytywne wrażenie! I te krówki na drogę, co by trochę osłodzić mi gorycz porażki ;)
-Miejsce też ok, choć nie lubię dużych centrów handlowych - czuję się jak "szczur w supermarkecie" z filmu Kevina Smitha ;)
Ale dużo przestrzeni, blisko do (darmowego :) bilardu i palarnia w zasięgu wzroku to oczywiste plusy.
-Spora liczna uczestników, w tym dużo osób z polskiej czołówki i udział bratanków z Węgier :)

MINUSY:
-Zamieszanie z kuponami do baru. Jak dostaję kupon na 7zł do wydania w barze, to dla mnie normalne jest, że chcąc kupić dwa piwa (po 5zł) daję taki kupon i dopłacam 3zł - tu niestety niemożliwe. Mało tego, jedna osoba przyniosła 3 kupony do wykorzystania, za które chciała 4 piwa - w sumie logiczne, bo 3x7zł=21, a 4xpiwo za 5zł=20zł - ale to nie przeszło, ponoć 1 kupon to jedno piwo.
Może być i tak - ale niech wtedy na kuponie nie jest podane "7zł do wykorzystania na barze", tylko informacja "kupon na jedno darmowe piwo (drink, sok)" - i nie byłoby pretensji.
-Flippery w najbardziej wypasionych wersjach nie brały udziału w turnieju, tylko czekały aż ktoś wrzuci 5zł by sobie na nich pograć. Plus jednej z tych 4 płatnych maszyn nie było nawet na sali turniejowej - czy to byłby taki duży problem, gdyby X-Men stał jako 14 maszyna turniejowa (zwłaszcza, że Terminator nie spisał się za dobrze)? Czy "turniej na 14 maszynach Sterna" nie brzmiałby lepiej niż "turniej na 13 maszynach Sterna"? ;)
-Blisko 50 uczestników, 13 turniejowych flipperów, a tylko DWIE maszyny ustawione na free play - i za darmo można było na nich poćwiczyć może z 5 godzin, bo później rozgrywano Side Tournament. To naprawdę nawet nie trochę, ale BARDZO mało, jak na tak dużą ilość uczestników i turniej, który poza przyjemnością z samej gry miau chyba za zadanie rozreklamować markę Stern. Skończyło się na tym, że po rozegraniu 8 gier turniejowych (jakaś godzinka) dużo osób poszło po prostu pograć sobie w bilarda - i to niestety nie elektronicznego.

Jeśli będzie kolejna edycja w przyszłym roku, chętnie przyjadę. Oby po uwagach na forum (mam nadzieję, że nie tylko moich), Organizatorzy podjęli słuszne decyzje, by wszystko wyszło jeszcze lepiej!

Dziękuje

Na koniec jeszcze krótki filmik ze Stern Trophy:

https://www.youtube.com/watch?v=0AZtl8lYABs

dyleck - 2014-11-23, 10:08

Panowie Sporting i Seba,

Mega impreza! Nie ma się o co przyczepić. Jestem zachwycony i wciąż jeszcze nie doszedłem do siebie (w hotelu byłem około 5 rano a i tak z emocji nie mogłem usnąć jeszcze przez pół godziny). Na kolejne edycje na pewno przyjadę.

@Grail

W kwestii zarzutu o dostępności maszyn LE tylko na piątki, widzę że nie wiesz co to znaczy maszyna LE. Oznacza to że jest to wersja stricte kolekcjonerska w bardzo ograniczonej liczbie (metallica to chyba 500szt). Nigdzie gdzie do tej pory byłem, podkreślam NIGDZIE, tych maszyn nikt nie udostępnił. Jestem święcie przekonany że dostępność takiego sprzętu na turnieju to ewenement na skalę światową, dlatego szacun dla Squall'a za to że przywiózł swoje cacka. Z wielką przyjemnością puściłem około 80 pln tylko na grę na LE.

A metallica LE jest najwypaśniejszym sprzętem sterna jaki powstał.

KubaS - 2014-11-23, 14:31
Temat postu: Moje 3 grosze:
Byłem, bawiłem się dobrze, ludzie sympatyczni, flipery fajne i niniejszym dziękuje organizatorom i uczestnikom za wspólnie spędzony czas. Niemniej kilka rzeczy solidnie mnie napięło:

1) Zamieszanie z kuponami na 7 zeta do baru. Dokładnie tak jak napisał Grail: Mogłoby na nich pisać "kupon na piwo" albo mogłoby ich w ogóle nie być, bo naprawdę nie chodzi o te 2 czy 3 złote. To, co odstawiło kierownictwo baru i żałosne tłumaczenia zarośniętego jak agrest "szczurka" (jak rozumiem pana menagera) były żenujące.

2) Brak freeplaya przed turniejem. To już są po prostu JAJA. Nie jadę 200 kilosów w jedną stronę, by pograć w bilarda! Zanim zagram na turnieju, chciałbym choć raz pyknąć na maszynie, której kompletnie nie znam — to chyba zrozumiałe? Tymczasem organizator żąda za to 5 zeta... Pfff... A 2 (DWIE) maszyny, które miałby być na freeplayu, zostały na niego przestawione może na 30 minut przed startem turnieju... w którym uczestniczyło 40+ osób... Dla mnie osobiście (jadę zagrać, a nie rywalizować z zaciśniętymi zębami o punkty) podobna sytuacja dyskwalifikuje imprezę — byłem raz, ale jeśli następnym razem będzie to miało wyglądać tak samo, to daruję sobie udział.

I na koniec jeszcze jedna, ogólna uwaga:

Napiszę, co mi leży na wątrobie, w prostych żołnierskich słowach — do których skłoniła mnie sytuacja w Rzeszowie, ale dokładnie to samo dotyczy Bytomia. Panowie: z mojego punktu widzenia maszyny z wyrzutnikiem na 5 zeta na imprezie, za wjazd na którą płacę to po prostu W*I*O*C*H*A. Nie przyjmuję tu do wiadomości żadnych argumentów w stylu, że "ktoś ma koszty", że "to maszyna za 40k pln i może się zepsuć", że "to wersja LE i gdzie indziej jej nie ma", etc. — jak taka cenna i nie dla plebsu to postawcie sobie w domu! Z czysto finansowego punktu widzenia (choć rozumiem, że organizatorzy nie działają dla kasy, a przynajmniej nie w pierwszej kolejności) wpuszczając mnie na imprezę, na która wjazd kosztuje 75 zeta (Bytom) czy 60 (Rzeszów) jakiejś strasznej łachy nie robicie. W Chmielu mogę grać za 20 zeta na 18 (?) maszynach cały dzień, w Budapeszcie za jakieś 40 zeta na 150... I osobiście bardziej chodzi mi o niesmak, jaki budzi mnie taka sytuacja niż o kasę (choć uwzględniając koszt imprezy, dojazd, te kolejne 20+ zeta za 4+ gry mogą być dla kogoś dealbreakerem; ja osobiście mógłbym przełknąć droższą cenę za wstęp, ale nie maszyny z włączonym wyrzutnikiem). W kwestii Rzeszowa się złamałem i pojechałem, ale wrażenia poimprezowe utwierdziły mnie we wcześniejszej decyzji, żeby bojkotować imprezy, na których tego typu sytuacja ma miejsce.

mezik - 2014-11-23, 14:52

Czyli Kubo lepij zeby maszyny nie bylo niz byla za 5 zl? Bez sensu :)
Pomysl sobie inaczej impreza byla na x maszynach a te 4 na wrzutki to zupelnie inny kawalek chleba. Przyjechal gosc wstawil swoje maszyny i chce 5 zl. Do chmielu mozna mi na tyrniej przywiezc swoja superowska maszynke postawic na wrzutniku i jak ktos chce to se wrzuci. Flippery za 5 zl to byla dodatkowa atrakcja dla turnieju podobnie jak kregle czy billard czy syfna pizza ;) platne extra. Nie chcesz nie grasz.
Ogolnie bawilem sie bardzo dobrze.
Nienpodobalo mi sie oswietlenie tuz nad maszynami ktore dawalo taki refleks na szybie ze slabo bylo widac kulke :) z tej samej beczki wlaczanie i wylaczanie (bawienie sie swiatlem) podczas gdy ktos gra turniejowo jest mega rozpraszajace.

KubaS - 2014-11-23, 15:10

mezik napisał/a:
Czyli Kubo lepij zeby maszyny nie bylo niz byla za 5 zl? Bez sensu :)
Pomysl sobie inaczej impreza byla na x maszynach a te 4 na wrzutki to zupelnie inny kawalek chleba. Przyjechal gosc wstawil swoje maszyny i chce 5 zl. Do chmielu mozna mi na tyrniej przywiezc swoja superowska maszynke postawic na wrzutniku i jak ktos chce to se wrzuci. Flippery za 5 zl to byla dodatkowa atrakcja dla turnieju podobnie jak kregle czy billard czy syfna pizza ;) platne extra. Nie chcesz nie grasz.

@mezik

Tak, lepiej! Osobiście uważam, że lepiej, aby dodatkowych maszyny nie było, niż żeby miały być na monety - zwłaszcza w sytuacji, w której nie ma praktycznie freeplaya. Moim zdaniem to robi bardzo złe wrażenie.

Flipery STERNA na fliperowej imprezie STERNA to dla ciebie dodatkowa atrakcja do turnieju?! Ja uważam, że albo powinno ich nie być, albo organizator powinien tak się ugadać z właścicielem, by były na freeplayu (kompensując to np wyższą ceną za wstęp).

thomy - 2014-11-23, 16:09

Organizacja super,maszyny piękne ładne wypoziomowane,serwis i obsługa turnieju prof.
Free play na 2maszyny słaby,że sobie pograłem na turnieju nie powiem,na początku nie mogłem zrozumieć jak można zagrać 8 gier do turnieju minus przerwa obiadowa/pierogi smaczne/ ;-) w czasie 8 godzin..i do tego niektórzy mieli problem z wyrobieniem sie,w międzyczasie turniej w poola z Prezesem przegrałem 4:5 :-) ,dawno sobie tak nie pograłem w bilarda,ale czy musze na niego grzać do Rzeszowa?
Czy danie człowiekowi np.2 kredyty w turnieju żeby sie zapoznał z maszyną jakoś by przedlużyło impreze?nie sądze,ale rozumiem że takie są zasady,argument że jak będe więcej jezdził po turniejach to poznam te maszyny jakoś do mnie nie trafia,jak ktoś ma w domu kilka maszyn to może inaczej to widzi.

mezik - 2014-11-23, 16:14

Wybaczcie ze tutaj to pisze ale... co do free playu w chmielu :) to free play to nie liga ani turniej. Po probnym roku i eldorado za 20 zl i liga za co laska ;) (zaczynala sie liga na kilku maszynach i w niekontrolowany sposob sie rozrosla, a nie chcialem ceny zmieniac w sezonie) nadchodza zmiany. Poczulem zapach PINIONDZA i bede kasowal za lige jak przystalo na Centusia czyli zapewne 50 zl. Freeplay tez wzrosnie ale bogate Elity grajace na flipperach tego mocno nie odczuja. Mam nadzeje ze nikt mnie za pazernosc nie znienawidzi :mrgreen:
dyleck - 2014-11-23, 16:31
Temat postu: Re: Moje 3 grosze:
KubaS napisał/a:
Byłem, bawiłem się dobrze, ludzie sympatyczni, flipery fajne i niniejszym dziękuje organizatorom i uczestnikom za wspólnie spędzony czas. Niemniej kilka rzeczy solidnie mnie napięło:

1) Zamieszanie z kuponami na 7 zeta do baru. Dokładnie tak jak napisał Grail: Mogłoby na nich pisać "kupon na piwo" albo mogłoby ich w ogóle nie być, bo naprawdę nie chodzi o te 2 czy 3 złote. To, co odstawiło kierownictwo baru i żałosne tłumaczenia zarośniętego jak agrest "szczurka" (jak rozumiem pana menagera) były żenujące.

Piwo normalnie kosztuje 7 pln. To że przy kasie chcieli tylko 5 to był efekt zniżki dla uczestników turnieju. Na kuponie ta zniżka nie była wyszczególniona stąd zamieszanie.

KubaS napisał/a:
2) Brak freeplaya przed turniejem. To już są po prostu JAJA. Nie jadę 200 kilosów w jedną stronę, by pograć w bilarda! Zanim zagram na turnieju, chciałbym choć raz pyknąć na maszynie, której kompletnie nie znam — to chyba zrozumiałe? Tymczasem organizator żąda za to 5 zeta... Pfff... A 2 (DWIE) maszyny, które miałby być na freeplayu, zostały na niego przestawione może na 30 minut przed startem turnieju... w którym uczestniczyło 40+ osób... Dla mnie osobiście (jadę zagrać, a nie rywalizować z zaciśniętymi zębami o punkty) podobna sytuacja dyskwalifikuje imprezę — byłem raz, ale jeśli następnym razem będzie to miało wyglądać tak samo, to daruję sobie udział.

To jest norma prawie wszędzie. Za często grasz u mezika, który jest chlubnym wyjątkiem. Turniej jest właśnie po to rywalizować o punkty. Jak ktoś jest słaby to powinien skupić się raczej na nabraniu jak najwiecej doświadczenia np. Poprzez rozmowę z bardziej doświadczonymi graczami, którzy chętnie pomogą w wytłumaczenie zasad, dadzą kilka dobrych rad itp. Warto rownież poobserwować lepszych graczy w akcji bo to jest bezcenne w kwestii poprawy swoich rezultatów.

Ja kiedyś poleciałem do Szwecji, zapłaciłem trzy razy więcej wpisowego by zagrać na 4 maszynach i od razu odpaść, a następnie wrzucać około 8 pln za grę. ;)

Reszta wypowiedzi to już subiektywne odczucia, których komentowanie mija się z celem. :)

dyleck - 2014-11-23, 16:34

mezik napisał/a:
Wybaczcie ze tutaj to pisze ale... co do free playu w chmielu :) to free play to nie liga ani turniej. Po probnym roku i eldorado za 20 zl i liga za co laska ;) (zaczynala sie liga na kilku maszynach i w niekontrolowany sposob sie rozrosla, a nie chcialem ceny zmieniac w sezonie) nadchodza zmiany. Poczulem zapach PINIONDZA i bede kasowal za lige jak przystalo na Centusia czyli zapewne 50 zl. Freeplay tez wzrosnie ale bogate Elity grajace na flipperach tego mocno nie odczuja. Mam nadzeje ze nikt mnie za pazernosc nie znienawidzi :mrgreen:

Jak widać wyjątki tez się kończą. ;)

Squall - 2014-11-23, 18:35

I jeszcze jeden film na tych, którzy nie byli

https://www.youtube.com/w...em-upload_owner

RAV - 2014-11-23, 18:39

mezik napisał/a:
...
Mam nadzeje ze nikt mnie za pazernosc nie znienawidzi :mrgreen:

Już oczami wyobraźni widzę gotujące się forum i posty "Kto nienawidzi Mezika - wpisywać się!!!" ;)

mucha - 2014-11-23, 20:10
Temat postu: Re: Moje 3 grosze:
dyleck napisał/a:
.........Turniej jest właśnie po to rywalizować o punkty. Jak ktoś jest słaby to powinien skupić się raczej na nabraniu jak najwiecej doświadczenia np. Poprzez rozmowę z bardziej doświadczonymi graczami, którzy chętnie pomogą w wytłumaczenie zasad, dadzą kilka dobrych rad itp. Warto rownież poobserwować lepszych graczy w akcji bo to jest bezcenne w kwestii poprawy swoich rezultatów............

nic dodać, nic ująć
Dlatego jak już raz w roku wyrwę się na turniej, rozmawiam i obserwuję jak najwięcej czołowych graczy :-)

DAL.CG - 2014-11-23, 21:39

Cytat "Z dziennika uśpionego wędrowca" dla grymaśników i kapryśników:
dary wielkie w sobie odnaleźć
na tym polega życia sztuka
nigdy ich nie znajdzie ten
kto tylko w ciemności szuka

Ogromne gratulacje dla organizatorów :!: Jak na pierwszy raz wyszło fantastycznie :!:
Podziw i szacun za odwagę dla Squall'a, za wystawienie swoich brylancików :lol:

Już odcinam pierwszy centymetr ze swojego "metra" w oczekiwaniu na kolejny turniej :mrgreen:

mezik - 2014-11-23, 23:29

Michal wszystyko pieknie nagral tajemnica mojej znikneitej kuli w ironmanie rozwiazana
https://www.youtube.com/watch?v=0AZtl8lYABs sytuacja jest dokladnie w 60 sekundzie filmu :D
nei dosc ze oszyla idealnei na srodek z predkoscia swiatla to jeszcze zsynchronizowal sie blysk calego flippera :D piekna sztuczka naprawde bylem pod wrazeniem :D

NEX - 2014-11-24, 00:53

Sebo, Squall, Sporting

Dzięki za fantastyczna imprezę. Ciekawy wybór i wzorowy stan maszyn, bardzo dobra organizacja, stosunek jakoś/cena wręcz niewiarygodny i przede wszystko super atmosfera! Miło było znów spotkać znajome twarze z całej Polski i przez cały dzień wspólnie bawić się przy fliperach.

Podobał mi się sposób prezentacji wyników. Fajny był pomysł z bonusem dla pierwszej 6-tki w eliminacjach. Warunki "lokalowe" takze były super - na miejscu serwis kawowy oraz długi bar przy którym można było usiąść i wypić sobie piwo/inny napój, wygodnie, przestronnie... prawie ideał :)

I maszyny LE! Pierwszy raz widziałem je na żywo. Różnica pomiędzy wersjami PRO a LE jest niesamowita. Przyznam szczerze że po kilku grach na Star Treku LE mój odbiór marki Stern wyraźnie poprawił się ;) Star Trek LE to prawdziwe fliperowe arcydzieło :)

Gratuluję! To Wasz pierwszy turniej a wyszło naprawdę rewelacyjnie. Naprawdę nie ma się do czego przyczepić, no możne poza jednym a mianowicie kwestią losowania maszyn. W ostatnich fazach turnieju w losowaniach było za mało... losowości. Nie ma sensu wnikać w temat - było minęło - ale ten element trzeba zdecydowanie poprawić, zwłaszcza że taka poprawa nie będzie ani kosztowna ani trudna. Wystarczy użyć owalnych pudełeczek po kinder niespodziankach i umieścić w nich choćby jakieś kulki z liczbami lub kupić na Allegro maszynkę do losowania numerków za niecałe 30 PLN ;)

NEX - 2014-11-24, 01:10

Odniosę się jeszcze do kilku uwag które przeczytałem w tym wątku.
Grail napisał/a:
Zamieszanie z kuponami do baru. Jak dostaję kupon na 7zł do wydania w barze, to dla mnie normalne jest, że chcąc kupić dwa piwa (po 5zł) daję taki kupon i dopłacam 3zł

Cena piwa wynosiła nie 5 a 7 PLN. Uczestnicy Stern Trophy otrzymali 100% zniżki na pierwsze piwo (do czego uprawniał właśnie wymieniony przez Ciebie kupon) oraz 2 PLN zniżki na każde kolejne piwo (do czego uprawniała opaska na rękę).
KubaS napisał/a:
jakiejś strasznej łachy nie robicie. W Chmielu mogę grać za 20 zeta na 18 (?) maszynach cały dzień, w Budapeszcie za jakieś 40 zeta na 150...

Stern Trophy to impreza w której za 60 PLN mogłeś wziąć udział w 2 turniejach (głównym i pobocznym), mogłeś od 11 do 17 pograć na 2 maszynach free play, po zakończeniu turnieju pograć free play na maszynach z turnieju głównego.
Dodatkowo otrzymałeś obiad, torbę z prezentami, browara, kawę, herbatę, zniżkę na inne napoje, darmową grę w kręgle oraz bilard. Mogłeś wygrać dosyć cenne nagrody.

Nietrudno policzyć ile kasy organizatorzy dołożyli do tego eventu. Z wpisowego (jak dobrze liczę) mieli mniej więcej 2500 PLN. A koszty? Nagrody główne, kilkadziesiąt koszulek, kubków, bryloków, browarów, serwis kawowy. Transport kilkunastu maszyn (także z Warszawy i z Bytomia), wynajęcie przestronnej sali w bardzo fajnym miejscu, zapewnienie zniżek i darmowej gry w bilard i kręgle. Kilka osób do obsługi turnieju.... I dlatego IMHO uwagi "finansowe" są po prostu nie na miejscu.

Grail napisał/a:
Flippery w najbardziej wypasionych wersjach nie brały udziału w turnieju, tylko czekały aż ktoś wrzuci 5zł by sobie na nich pograć.

Maszyny te były dodatkową atrakcją imprezy. Były to egzemplarze bardziej pokazowe niż do gry - szacun dla Daniela że zgodził się je udostępnić.

Wszystko to o czym napisałem powyżej było wyraźnie zaznaczone w opisie imprezy (także tu na forum). Organizator poinformował o ilości darmowego piwa, o tym że maszyny LE będą płatne, o tym że na free play będą tylko 2 maszyny.

RAV - 2014-11-24, 07:00

DAL.CG napisał/a:

...

Czarek, nie jedz więcej tych grzybów ;)

jacquesik - 2014-11-24, 08:30

Jeszcze do teraz cieszy mi sie morda :mrgreen:
Było wszystko co kocham i lubie !!
Dzieki za rywalizcje, organizacje, wspólnie spędzone chwile
Czapka z głowy Panie i Panowie

I love it!!!

Ps. do "pierdoletów" typu " bilardy elektroniczne" "wiocha" "łaska" odnosił sie nie będe .
Nex i DAL.CG ładnie to opisali i może w bańkach sie rozjaśni .
Mr thomy Nie widziałem żeby ktoś mjał "problem" z rozegraniem eliminacji w wyznaczonym czasie.

DAL.CG napisał/a:

mezik - 2014-11-24, 08:36

Masz racje NEX wszystko bylo pieknie opisane w szczegolach imprezy.
Jesli ktos czytal opis imprezy, przyjechal i zobaczyl ze wszystko bylo jak w opisie to do kogo ma pretensje? Jak to mowia "widzialy galy co braly".
Jak bedzie nastepna edycja postaram sie byc!

woki - 2014-11-24, 11:16

No tera ja :)
Byłem, zagrałem, wróciłem.
Moja subiektywna opinia o turnieju... hmmm. Zacznę tak:
Jeden z lepszych turniejów na jakich byłem. Miejsce fajne! Było to czego mi potrzeba czyli: palarnia, pełniąca rolę silent roomu (to dla mnie ważne), możliwość picia napojów sfermentowanych, czysta toaleta, przestronna sala, nie ściśnięte maszyny, kuuuuupa nowych maszyn. Jasne zasady, fajny pomysł na sędziowanie i zapisy, książeczki z wyrywanymi kartkami (extra pomysł), no i atmosfera oczywiście pozytywna.
Co do słabszych stron. Każdy turniej ma jakieś mankamenty, o których staram się zawsze powiedzieć wprost organizatorowi. Sadzę, że każda uwaga negatywna powinna być dla niego cenna, bo to informacja o tym co można poprawić w przyszłości. Dlatego to robię. Sporo potknięć tutaj już wymieniono więc nie chcę się powtarzać. Z jednymi się zgadzam, z innymi mniej ale generalnie uważam, że każdy uczestnik płacący za turniej ma prawo do swojej opinii. Jeśli mu się coś nie podoba to mówi o tym organizatorowi, w nadziei, że jak przyjedzie kolejny raz, to będzie to poprawione. Jeśli organizator wychodzi z założenia, że nie będzie nic zmieniał, a krytyka uczestników go nie obchodzi bo się nie znają, i na wszystkich turniejach na świecie jest tak samo, to nic prostszego jak zrezygnować z jazdy po turniejach. Ja zawsze wychodzę z założenia że: to moje pieniądze i albo ktoś mi oferuje usługę, która przyniesie mi korzyści adekwatne do moich oczekiwań albo szukam alternatywnej formy rozrywki zanosząc swoje pieniądze komuś innemu. Prosto: nie podobał mi się turniej tu czy tam to więcej nie jadę i tyle. To moje pieniądze i moja decyzja co sobie za nie kupię.

To co ja bym chciał by było zmienione w przyszłości:
1. przynajmniej jedna gra treningowa (na każdej maszynie)
2. krótka instrukcja z zasadami gry na każdej maszynie (najlepiej po polsku - w 2 językach będzie już naprawdę wypas)
3. troszkę łatwiejsze ustawienie w maszynach (mniej pionowe)
4. więcej maszyn na free play.
5 eliminacje na wszystkich maszynach.

Moja uwaga do tych co piszą o podnoszeniu cen. Jak zrobicie drogo, to zostanie tylko garstka bogatych. A to już Wasza sprawa jak sobie to przekalkulujecie by Wam się opłacało. Dokładnie tak było w moim przypadku z Bytomiem. Uznałem że proponowane przez organizatorów korzyści były nieadekwatne do kosztów, których poniesienia organizator ode mnie oczekuje, a do tego organizator stwierdził że nie lubi mnie i moich komentarzy, więc się tam nie pokazuję, przyjmując również to, że nie mam prawa do komentowania tego co się tam obecnie dzieje.

mezik
Nie podoba mi się twoje stwierdzenie: widziały gały..... nie lubię takiego podejścia. Każdy ma prawo do opinii w każdym momencie. Tym bardziej Kuba, który jest dla mnie jednym z najbardziej świadomych konsumentów jakich spotkałem w życiu.

Dzięki uczestnikom za miłą atmosferę a organizatorom gratuluję organizatorom ogarnięcia sporego zamieszania.

Jaro - 2014-11-24, 11:36

WYNIKI.

Turniej główny:
1 Łukasz Wawryka
2 Marcin Dylewski
3 Aleksander Żurkowski
4 Konrad Masłowski
5 Balazs Palfi
Hubert Krysiński
7 Jakub Ciepliński
Jarosław Rupiewicz
9 Jakub Tkacz
Maciej Olesiak
Mariusz Tkacz
Szymon Marciniszyn
13 Daniel Kaczmarek
Dominik Budzisz
Jacek Wenda
Marcin Krysiński
17 Jakub Józefczyk
Tomasz Hedzielski
19 Arkadiusz Marciniszyn
Jarosław Czarnik
Sebastian Lasek
Sebastian Sołtys
23 Maciej Prokop
24 Tomasz Prokop
25 Cezary Głowala
26 Sebastian Gwizdała
27 Michał Klimaszewski
28 Agnieszka Pecka
29 Gabor Vanderer
30 Jakub Łyszczek
Łukasz Dziatkiewicz
32 Bogumiła Łyszczak
Andrzej Olszewski
34 Adam Szczygieł
35 Wojciech Kiełbik
36 Piotr Wiszniewski
37 Rafał Bytomski
38 Mateusz Leja
Paweł Nowak
40 Jakub Steczko
41 Tomasz Kubiak
42 Mateusz Gwizdała
43 Katarzyna Klepacka
44 Łukasz Kugla
45 Marcin Czarnota
46 Miłosz Gawlikowski
47 Marcin Szewczyk

Side:

Pozycja Zawodnik
1 Mariusz Tkacz
2 Balazs Palfi
3 Tomasz Hedzielski
4 Konrad Masłowski
5 Jarosław Rupiewicz
6 Jacek Wenda
7 Gabor Vanderer
8 Jakub Józefczyk
9 Hubert Krysiński
10 Tomasz Kubiak
Jakub Łyszczek
12 Marcin Krysiński
13 Jakub Steczko
14 Sebastain Lasek
Szymon Marciniszyn
16 Bogumiła Łyszczak
Michał Klimaszewski
Arkadiusz Marciniszyn
19 Marcin Dylewski
Sebastian Sołtys
21 Łukasz Dziatkiewicz
22 Daniel Kaczmarek
23 Jakub Tkacz
24 Jarosław Czarnik
Cezary Głowala
26 Łukasz Wawryka
Sebastian Gwizdała
28 Katarzyna Klepacka
29 Rafał Bytomski
30 Dominik Budzisz
31 Wojciech Kiełbik
32 Andrzej Olszewski
33 Mateusz Leja
34 Tomasz Prokop
35 Aleksander Żurkowski
Piotr Wiszniewski
37 Agnieszka Pecka
38 Mateusz Gwizdała
39 Maciej Olesiak
40 Marcin Czarnota
41 Jakub Ciepliński
42 Maciej Prokop

mezik - 2014-11-24, 19:25

Super wielki sukces! Jestem w pierwszej 10!
hopper - 2014-11-24, 21:41

i ślepa kura ziarno znajdzie.. ;) :D

ale gratuluje! :)

mezik napisał/a:
Super wielki sukces! Jestem w pierwszej 10!

Sebastian G - 2014-11-28, 10:09

Dołączę się z opinią ,było daleko ale warto :)
Bardzo dobre miejsce ,przestronne ,wszystko pod ręką ,system eliminacji sprawdzony i dobry ,(mi poszło słabo ,chyba za szybko pograłem ). Chyba powinno być więcej odpalonych maszyn od początku na free ,(limitowane to inna bajka ,one mają być odpłatne ),pierogi smaczne lecz wolałbym mieć większy wybór czegoś w tej cenie :) .Moje dziecko bez problemu kupiło za kupony to co chciało .Watro było poczekać do końca ,emocje rosły ..

[img][/img]
- wynik finałowego pojedynku.
Za rok jestem ,zachęcam Innych do odwiedzin.

NEX - 2014-12-20, 00:13

Wyniki sa już na WPPR
mezik - 2014-12-20, 00:25

Dlaczego ni ma miejsca 9,9,9,9 tylko 10,10,10,10 skoro sa 7,7?
Jaro - 2014-12-20, 08:39

Wydaje mi sie:
7+8= 15 /2 = 7.5 po zaokr w dół 7
9+10+11+12= 42/4 = 10.5 po zaokr w dół 10
Tak samo
13+14+15+16=58/4=14.5 po zaokr w dół 14

Zapewne wszystkie Twoje wątpliwości najlepiej wyjasni IFPA Dyrektor.

PS.
Zaokr w dół- matematyka szkoła podstawowa.

mezik - 2014-12-20, 09:16

Z matematyki to chyba 0,1,2,3,4 idzie w dol a 5,6,7,8,9 w gore. Tak pytam nie to ze by mnie to jakos bardzo martwilo
Jaro - 2014-12-20, 09:36

Piszesz o standardowym zaokrągleniu. Ja natomiast jasno napisalem: zaokr w dół.
To są dwie różne rzeczy.

mezik - 2014-12-20, 10:29

No do ra dobra jak tam chca dla mnie moga zaokraglac nawet w BOK! ;)
RAV - 2014-12-20, 11:15

mezik napisał/a:
No do ra dobra jak tam chca dla mnie moga zaokraglac nawet w BOK! ;)

https://www.youtube.com/watch?v=DME-GRGU5yo

mezik - 2014-12-20, 12:45

Wlasnie do tego pilem :D
RAV - 2014-12-20, 19:27

Uzupełniamy się jak Statler and Waldorf :)
http://joemonster.org/art/12477

mezik - 2014-12-20, 19:34

Wlasnie dla tego tak cenie sobie nasze spotkania ligowe :D
RAV - 2014-12-20, 19:37

Niedługo nikt nie będzie chciał z nami grać. Będzie to szczególnie przydatne w fazach play off.
mezik - 2014-12-20, 19:40

spoko tak podniose ceny ze w ogole nikt juz nie bedzie przychodzic :D
Jaro - 2014-12-20, 20:59

Może jak Kotek i Kołek.
Oglądać od 27:30

https://www.youtube.com/watch?v=ViGVoKkJjxA

Chłopaki nawet dzielić potrafią.