Forum Flipperowe flippery.org.pl
oficjalne forum

2014 Imprezy Krajowe - A moze jakaś mała seria turniejowa w Warszawie? :)

NEX - 2014-01-27, 22:57
Temat postu: A moze jakaś mała seria turniejowa w Warszawie? :)
Ostatnio podczas gry w HK pojawił się pomysł :) Może zrobimy sobie coś w rodzaju mini ligi na tych nowych Sternach? W sumie są 4 nowiutkie maszyny, więc na 10-12 osób (a tyle pewnie uzbierałoby się w Warszawie i okolicach) byłoby w sam raz.

Maszyny są nowe, sprawne, na miejscu - nie trzeba nigdzie jeździć i marnować czasu i kasy na kilkugodzinne przejazdy.

Dla przykładu: wyjazd do Bytomia zajmuje ponad 20 godzin, koszt przejazdu z wpisowym to od 150 do 300 PLN (zależnie ile osób jedzie w aucie).
W HK nagramy się cały dzień za znacznie mniejszą kasę a do tego powrót zajmie kilkadziesiąt minut a nie kilka godzin. Można też napić się piwka (lub czegoś mocniejszego ;-) ).

IMHO można byłoby umówić się na jakieś 4 spotkania co mniej więcej 2 - 2,5 miesiąca.

Można to nawet zgłosić do WPPR jako rozgrywki seryjne.

Wszystko do obgadania gdyby znaleźli się chętni :)

Co o tym myślicie?

Sporting - 2014-01-27, 23:40

Ja jestem ZA , choć i tak nie będę mógł przychechac ;)

Ps. dzięki za fotki to jeszcze nie miałem możliwości zaobaczyc ;-)

Jarnie - 2014-01-28, 00:20

jestem za

zauważ tylko, że wszystkie rozgrywki wymagałyby obecności serwisanta

Gwynbleidd - 2014-01-28, 06:06

Jestem ZA.

Gdzie konkretnie można spotkać te maszyny ?

Sporting - 2014-01-28, 08:22

Jarnie napisał/a:
jestem za

zauważ tylko, że wszystkie rozgrywki wymagałyby obecności serwisanta

Załatwione :)

pizmakus - 2014-01-28, 08:44

Również jestem za!
W miarę blisko i można strzelić browara :)

Jaro - 2014-01-28, 08:48

To może jakaś propozycja terminu pierwszego spotkania.
janekV8 - 2014-01-28, 09:38

Jaro napisał/a:
To może jakaś propozycja terminu pierwszego spotkania.

To ja sledze watek i jak bedziemy mieli konkret wysylam info do WPPR.
Terminu na razie nie proponuje bo nie mam grafiku na luty..

lapusz - 2014-01-28, 10:34

I ja, i ja!!!
Prezes - 2014-01-28, 15:07
Temat postu: Re: A moze jakaś mała seria turniejowa w Warszawie? :)
NEX napisał/a:
Ostatnio podczas gry w HK pojawił się pomysł :) Może zrobimy sobie coś w rodzaju mini ligi na tych nowych Sternach? W sumie są 4 nowiutkie maszyny, więc na 10-12 osób (a tyle pewnie uzbierałoby się w Warszawie i okolicach) byłoby w sam raz.

Można to nawet zgłosić do WPPR jako rozgrywki seryjne.

Każda, ale to KAŻDA inicjatywa popularyzująca flippery jest dobra, a już zwłaszcza turniej! I niech każdy jeździ tam gdzie chce (ja byłem w Dźwirzynie dwukrotnie jadąc z Krakowa i nie robiłem przytoczonych tu kalkulacji, bo się liczą różne rzeczy niekoniecznie policzalne, swoją drogą flippery są jak najbardziej np. 23 a 4 to jest pewna różnica... ;),nawet jeśli to ganc nówki Wam nieznane. Co więcej będę tam nawet jeśli z jakiś przyczyn Marcin przygotuje dajmy na to 15, a w Bytomiu będzie powiedzmy 46. Mniejsza z tym.
Mówiłem wczoraj Nexowi że grajcie koniecznie (zgłoszę do WPPR i Pinball News, może się kto z zagranicy znaczy mieszkający w W-wie zjawi?) i może wytypujcie ekipę? Można zrobić spotkanie W-wa, kontra Śląsk, kontra Kraków (tak, jasne trzecie miejsce z góry pewne ;) - to znaczy w każdej lokalizacji walczą te zespoły. Co sądzicie?
Co do Krakowa więcej lada dzień, dość że w ostatnią niedzielę zagrało już 12 osób (w tym jeden Jankes stąd w/w przypuszczenie, że może jaki zagraniczniak się zjawi), wygrał najbardziej ekscentryczny flipperowiec w Polsce, część z Was go widziała co najmniej raz. cdn

NEX - 2014-01-28, 15:12
Prezes napisał/a:
Co do Krakowa więcej lada dzień, dość że w ostatnią niedzielę zagrało już 12 osób (w tym jeden Jankes stąd w/w przypuszczenie, że może jaki zagraniczniak się zjawi), wygrał najbardziej ekscentryczny flipperowiec w Polsce, część z Was go widziała co najmniej raz. cdn

Super, tylko może niech ten "cdn" będzie w wątku poświęconym turniejom krakowskim a nie warszawskim OK?

Prezes - 2014-01-28, 15:13
NEX napisał/a:
Prezes napisał/a:

Super, tylko może niech ten "cdn" będzie w wątku poświęconym turniejom krakowskim a nie warszawskim OK?

oczywiście
mam nadzieję, że znów nie podpadłem, bo przecież odniosłem się do ligi stolicznej ?
dla spotkań międzyligowych też założę osobny wątek.

L.U.K - 2014-01-28, 19:39

Ja to myślałem żeby grać nawet co miesiąc (np. każda ostatnia niedziela miesiąca), ale co 2 też może być. Grunt żeby termin był w niedzielę i żeby terminarz jakoś wcześniej ustalić.
Sebastian G - 2014-01-28, 20:02

Propnuję niedzielę za 2 tyg.
Luke - 2014-01-28, 23:09

Sebastian G napisał/a:

Wedlug zasady aby umozliwic innym przybycie na turniej to przynajmiej 30 dni.

Elektroziom - 2014-01-29, 03:30

Wchodzę w temat bez gadania.

Bardzo zacna inicjatywa.

janekV8 - 2014-01-29, 11:01

Luke napisał/a:
Sebastian G napisał/a:

Wedlug zasady aby umozliwic innym przybycie na turniej to przynajmiej 30 dni.

Od tej zasady były już odstępstwa, podejrzewam, że w związku z tym, że to będą rozgrywki raczej lokalne to zgodzimy się na rozegranie pierwszego turnieju wcześniej.
Później oczywiście będzie wypadało tego przestrzegać, żeby taka sytuacja nie stała się normą.

DAL.CG - 2014-01-29, 23:13

janekV8 napisał/a:
Od tej zasady były już odstępstwa, podejrzewam, że ...

Rozumiem ten wyjątek na najbliższy termin ale zdecydowanie jestem za ustalaniem kolejnych dat przynajmniej miesiąc wcześniej.
Popieram pomysł i chętnie wezmę udział. Czy to będzie niedziela 16.02?

janekV8 - 2014-01-30, 00:08

DAL.CG napisał/a:

Popieram pomysł i chętnie wezmę udział. Czy to będzie niedziela 16.02?

Mi pasuje 16.02 o ile zaczęlibyśmy po 12, bo rano pracuję

NEX - 2014-01-30, 09:19

IMHO nie warto aż tak bardzo się spieszyć. Lepiej to dobrze zaplanować i przygotować. Wiele osób z Warszawy jeszcze nie wypowiedziało się w tym wątku - proponuje poczekajmy jeszcze z ostatecznym wyborem dat.

btw mnie pasuje każdy dzień jeśli tylko będę wiedział o tym ze 2-3 tyg wcześniej :)

printimus - 2014-01-30, 09:36

To ma być liga czy seria? I jak planujecie kwestie finansowe? Trzeba przyjechać z workiem piątek czy załatwicie free play? No i jakie z grubsza zasady mają być?
janekV8 - 2014-01-30, 10:32

printimus napisał/a:
To ma być liga czy seria? I jak planujecie kwestie finansowe? Trzeba przyjechać z workiem piątek czy załatwicie free play? No i jakie z grubsza zasady mają być?

Ja uwazam, ze woreczek piątek będzie najlepszym rozwiązaniem. Nie ma potrzeby generować dodatkowych pieniędzy i kosztów. Chyba, ze Konrad jako pomyslodawca bedzie chcial przytulic troche grosza z wpisowego :mrgreen: (w co wątpię)
może ewentualnie jeden turniej zrobic ze zrzutką na pucharki jesli ma to ladniej wygladac

Jesli zalozymy, ze przyjdzie 12-16 osob to przez pierwsza runde wszyscy czterej gracze z grupy na kazdym fliperze solidarnie wrzucaja cztery piątki. W sumie - 20zl. Dzieki bonusom za kredyty, gier powinno wystarczyc na kolejne etapy ;)

PS rozmawialem z Joshem, WPPR mamy pewny, jak tylko ustalimy szczegoly

lapusz - 2014-01-30, 11:19

Bierzemy piątki na pierwszy raz. Rozgrywamy turniej i przy okazji łapiemy kontakt / rozmawiamy z menadżerem klubu i ustalamy terminy kolejnych turniejów i opłatę, za którą udostępnią nam freeplay na ustalony okres czasu w określonych datach. I jedziemy.
NEX - 2014-01-30, 11:24

lapusz napisał/a:
rozmawiamy z menadżerem klubu i ustalamy terminy kolejnych turniejów i opłatę, za którą udostępnią nam freeplay na ustalony okres czasu w określonych datach.

To jest do ewentualnego przedyskutowania nie z managerem HK ale raczej z właścicielem maszyn ;-)
Co do pierwszego razu to IMHO masz 100% racji. Można ustalić termin, zabrać kilka piątek w kieszeń, pograć wspólnie i ustalić szczegóły na kolejne spotkania :) Ten pierwszy raz można generalnie potraktować organizacyjnie i rozgrzewkowo :)

dyleck - 2014-01-30, 11:43

Ja również jestem za. Nie chce mi się trochę już jeździć po całej Polsce, ale lokalne turnieje chętnie odwiedzę.
janekV8 - 2014-01-30, 11:47

NEX napisał/a:
Można ustalić termin, zabrać kilka piątek w kieszeń, pograć wspólnie i ustalić szczegóły na kolejne spotkania :) Ten pierwszy raz można generalnie potraktować organizacyjnie i rozgrzewkowo :)

I nie będzie problemu z zachowaniem terminu 30 dni itp.
Choć wg mnie sama forma luźnego spotkania, maszyn na wrzucone monety, minimum formalności, brak tysiąca tabelek w Excelu mogłaby zostać zachowana również przy rozgrywkach turniejowych - fajna retro-odskocznia od znanych turniejów ;-)

Sebastian G - 2014-01-30, 11:47

NEX napisał/a:
lapusz napisał/a:
rozmawiamy z menadżerem klubu i ustalamy terminy kolejnych turniejów i opłatę, za którą udostępnią nam freeplay na ustalony okres czasu w określonych datach.

To jest do ewentualnego przedyskutowania nie z managerem HK ale raczej z właścicielem maszyn ;-)
Co do pierwszego razu to IMHO masz 100% racji. Można ustalić termin, zabrać kilka piątek w kieszeń, pograć wspólnie i ustalić szczegóły na kolejne spotkania :) Ten pierwszy raz można generalnie potraktować organizacyjnie i rozgrzewkowo :)

-zgadzam się

Gwynbleidd - 2014-01-30, 12:30

16.02.2013 u mnie odpada.

Składka na puchary - jestem za.

L.U.K - 2014-01-30, 15:31

ja tam mogę grać i bez freeplaya - pamiętajcie, że jeśli maszyny mają tam stać i być serwisowane to muszą na siebie zarabiać, a poza nami nie widzialem raczej zbyt wielu grających...

Proponuję wrzucić ankietę odnośnie najbliższego terminu, chyba że wszyscy jesteśmy zgodni że najlepszy będzie 16.02 :)

dyleck - 2014-01-30, 15:35

L.U.K napisał/a:
ja tam mogę grać i bez freeplaya - pamiętajcie, że jeśli maszyny mają tam stać i być serwisowane to muszą na siebie zarabiać, a poza nami nie widzialem raczej zbyt wielu grających...

Dokładnie. Jakikolwiek wyjazd kosztuje mnie zawsze około 200 pln i minimum dobę czasu. Za 200 pln, to mogę sam grać tam przez pół dnia, no a przecież grających będzie conajmniej kilkunastu.

printimus - 2014-01-30, 15:50

dyleck napisał/a:
L.U.K napisał/a:

Dokładnie. Jakikolwiek wyjazd kosztuje mnie zawsze około 200 pln i minimum dobę czasu. Za 200 pln, to mogę sam grać tam przez pół dnia, no a przecież grających będzie conajmniej kilkunastu.

No takie są cechy wyjazdów :)
Ja tam chętnie przyjadę na te Sterny. Dajcie tylko jakieś info o zasadach i terminie. Jak uda się tanio kupić bilet na PolskiegoBusa albo pociąg to we dwóch zmieścimy się w tych 200 pln.

NEX - 2014-01-30, 16:16

L.U.K napisał/a:
ja tam mogę grać i bez freeplaya - pamiętajcie, że jeśli maszyny mają tam stać i być serwisowane to muszą na siebie zarabiać,

Oczywiście że tak.

Pisząc o opcji FreePlay miałem na myśli wariant w którym ustalamy jakieś wpisowe czyli zbieramy kasę z której płacimy właścicielowi maszyn (określoną kwotę za określony czas ustawienia maszyn na FreePlay).

Na pierwsze spotkanie przygotujmy jednak monety :) Po pierwsze, będzie to najprostsze rozwiązanie nie wymagające żadnych ustaleń/przygotowań, po drugie (jak wcześniej zauważył Janek) przypomni to troszkę dawny klimacik z Salonów Gier :)

Gwynbleidd napisał/a:
Składka na puchary - jestem za.

Przypomniała mi się propozycja Pawła sprzed chyba 2 lat.
Można omówić się tak że podczas każdego spotkania (poza tym pierwszym rozgrzewkowym) zbieramy od każdego uczestnika po 5-10 PLN na nagrody/puchary/dyplomy/itp

Gwynbleidd - 2014-01-30, 20:14

NEX napisał/a:
Przypomniała mi się propozycja Pawła sprzed chyba 2 lat.
Można omówić się tak że podczas każdego spotkania (poza tym pierwszym rozgrzewkowym) zbieramy od każdego uczestnika po 5-10 PLN na nagrody/puchary/dyplomy/itp

Moim zdaniem powinniśmy zainwestować w puchary. Ta forma trofeum wydaje mi się najbardziej reprezentatywna.

Berud - 2014-01-30, 20:44

chciałbym sie wtrącić co do pucharów, nie wiem jakie chcecie puchary ale wg mnie magazynowanie w domu sporej ilości małych - niskobudżetowych pucharów mija sie z celem, chyba że się wykosztujecie na jakieś ładne szklane/kryształowe itd.
wiem po sobie bo z bowlingu mam z wrocławskiej ligi kilka takich pucharów i cieszą oko tylko na początku. a kurzą się cały rok. i się przecież nie wyrzuci bo pamiątka...
może coś innego ? np. medale jakieś? taki medal można zawsze ładnie schować albo gdzies powiesić a nie zajmuje tyle miejsca i jest bardziej estetyczny moim znaniem... ale to tylko taka moja sugestia :)

printimus - 2014-01-30, 21:06

Berud napisał/a:
chciałbym sie wtrącić co do pucharów, nie wiem jakie chcecie puchary ale wg mnie magazynowanie w domu sporej ilości małych - niskobudżetowych pucharów mija sie z celem, chyba że się wykosztujecie na jakieś ładne szklane/kryształowe itd.
wiem po sobie bo z bowlingu mam z wrocławskiej ligi kilka takich pucharów i cieszą oko tylko na początku. a kurzą się cały rok. i się przecież nie wyrzuci bo pamiątka...
może coś innego ? np. medale jakieś? taki medal można zawsze ładnie schować albo gdzies powiesić a nie zajmuje tyll miejsca i jest bardziej estetyczny moim znaniem... ale to tylko taka moja sugestia :)

W historii turniejów były różne nagrody. Dyplomy, piwo i inne alkohole, puchary i pucharki, nagrody rzeczowe np. zegarki czy flipper, gotówka, punkty wppr, itd. Każdy rodzaj nagrody to jakiś koszt, który trzeba jakoś pokryć. Stąd m.in. ta koncepcja o odkładaniu na nagrody 5 czy 10pln od każdego biorącego udział. Wtedy cośsię nazbiera. Ale żeby taka nagroda była nie rylko dla zwycięzcy to trzeba trochę kasy zebrać. W zeszłym roku na nagrody w turniejach jakie były w Printimus Pinball wydawałem ok. 150zl. na turniej do tego druk dyplomów.
Trzeba od nagród zacząć ustalanie zasad uczestnictwa. Albo na koniec na wariata coś wymyślać.
Osobiście uważam, że nagrody powinny być w gotówce plus dyplomy. Każdy sobie taką nagrodę zagospodaruje wg uznania.

Jarnie - 2014-01-30, 21:47

najpierw zróbmy listę zainteresowanych, a potem niech grupa zadecyduje... :idea:

BTW: jak dla mnie puchary czy dyplomy to najmniej istotna kwestia całego przedsięwzięcia...

janekV8 - 2014-01-30, 21:57

Mi przeszlo przez mysl, zeby co turniej dla zwyciezcy byla nagroda z kilku-kilkunastu piatek. Taka kontynuacja retro stylu tych rozgrywek ;-)
Dalej podtrzymuje tez moj pomysl na zrzutke na pucharki (te chyba zostana, bo z rozgrywek fliperowych nie mamy ogromnych ilosci)

@Marcin: Dopoki jest to w fazie ustalen, bede upieral sie, zeby ograniczyc formalnosci do minimum. Mysle, ze troche za bardzo napierasz na podanie systemu gry, platnosci itp. W tym przypadku - lokalnej serii turniejow, chyba nie potrzeba setek zapisow (vide liga Printimus - pol zartem, pol serio troche tam tego za duzo ;-) )
Tu jest ten komfort, ze nie trzeba tak duzo planowac - kto przyjdzie, wrzuci kase - bedzie gral.

dyleck - 2014-01-30, 22:16

janekV8 napisał/a:
@Marcin: Dopoki jest to w fazie ustalen, bede upieral sie, zeby ograniczyc formalnosci do minimum.

Dokładnie. Najlepiej zaproponujmy termin, kto może niech przyjedzie. System bym przyjął "kolędowy" po dwa razy na każdym automacie i później 4 najlepszych gra finał. W ten sposób po 2-3 godzinach będzie po zabawie. Akurat by się spotkać, pogadać i napić browarka. Puchary, dyplomy itp. ja bym sobie odpuścił - to jest fajne za jakiś duży turniej jak np. Mistrzostwa Polski. Na lokalnym turnieju po prostu zrzuta po dychu od każdego i wygrany bierze wszystko. :)

Gwynbleidd - 2014-01-31, 06:01

Popieram przedmówców. Będziemy lokalną serią turniei więc formalności trzeba zminimalizować.
lapusz - 2014-01-31, 09:24

Jak najmniej formalności. A odnośnie trofeów - zdecydowanie nie puchar. Te puchary za 100 PLN to kicz i kiszka. Pula piątek z zrzutki jest ok:)
Prezes - 2014-01-31, 09:58

Panowie,
Za pozwoleniem, bo nie moja sprawa, ale czy właściciel maszyn i/lub dystrybutor Stern i/lub Hula Kula nie powinni Wam czegoś ufundować? Dziwie się, że nikt tego nie rzucił jako pomysł...

NEX - 2014-01-31, 10:05

Za pojedyncze turnieje może być pula piątek. Jestem jednak za tym aby były jakieś trofea za wygranie całej Ligi . Czy będą to puchary, czy coś innego - do zastanowienia się. Widziałem zestaw pucharków za 160 PLN - prezentowały się, naprawdę fajnie - marmurowa podstawka, metalowy kielich, grawerowana tabliczka.

Zasady - tak jak napisali przedmówcy - jak najprostsze. Eliminacje systemem tradycyjnym czyli każdy gra na każdej maszynie a potem "czwórkami do finału" :)

Czyli ustalamy że wyniki z pierwszego spotkania/turnieju nie licza się ani do WPPRu ani do samych rozgrywek? Spotykamy się zagrać, pogadać, ustalić (proste) zasady całej serii (wstępne terminy, częstotliwość, itd)

Została kwestia ustalenia terminu pierwszego spotkania. Padła propozycja niedziela 16 lutego. Mnie odpowiada. Jak pozostali? Kto będzie w tym dniu na 100%? A może jakieś inne propozycje? Kolejny weekend odpada gdyż jest turniej w Krakowie, ewentualnie wchodziłby w grę weekend 1-2 marca.

lapusz - 2014-01-31, 11:00

Mi 16.02 pasuje
Sebastian G - 2014-01-31, 11:49

16-sty Ok.
dyleck - 2014-01-31, 11:51

Myślę, że dla mnie też jest ok. Chociaż ostatnio mam problemy z planowaniem czegokolwiek, więc na 100% nie mogę obiecać że się pojawię.
printimus - 2014-01-31, 12:08

Zgłoście całość jako ligę, wtedy nie będziecie musieli się martwić o detale bo po prostu na koniec rozgrywek (ile by nie było kolejek) zgłosicie końcową tabelę do IFPy.
janekV8 - 2014-01-31, 12:20

Mi 16.02 pasuje, jak pisałem - przed 13:00 mogę być
Jarnie - 2014-01-31, 12:23

dla mnie 16 ok
Gwynbleidd - 2014-02-01, 08:14

Ja odpadam w tym terminie.

Chłopaki napiszcie mi w której HK stoją maszyny.

Jaro - 2014-02-01, 08:20

Hulakula - Rozrywkowe Centrum Miasta!
ul. Dobra 56/66, 00-312 Warszawa

http://www.hulakula.com.pl/kontakt.html

Gwynbleidd - 2014-02-01, 19:42

Dzięki :)
Elektroziom - 2014-02-02, 20:19

Tak więc dziewczęta, 16.02 przyklepany?

Trzeba wpisać do kalendarza - to już konkret czy tak się droczycie?

W.

dyleck - 2014-02-02, 20:35

Konkret.
NEX - 2014-02-02, 20:43

Elektroziom napisał/a:
Trzeba wpisać do kalendarza - to już konkret czy tak się droczycie?

Wszystko wskazuje na to że 16-go lutego spotkamy się i rozegramy pierwszy z turniejów w Hula Kuli :) Na razie niewiadomą jest tylko liczba ludzi ale myślę że 10-20 osób powinno się zjawić
Na miejscu tez ustalimy sobie co dalej.

DAL.CG - 2014-02-02, 20:47

Ja jestem. A na którą godzinę?
dyleck - 2014-02-02, 21:17

Janek wspominal o 13, to moze niech bedzie 13.
NEX - 2014-02-03, 14:33

dyleck napisał/a:
to moze niech bedzie 13.

Jestem za :)
A HK czynna od 10:00 więc jak ktoś przyjedzie wcześniej to nudził się nie będzie :)

alexanderhrabia - 2014-02-03, 18:32

inicjatywa zacna.

16tego być nie mogę, ale następnym razem - chętnie.

co do spraw poruszonych w tej dyskusji:
-nie mieszać z friplejem. bilon w kieszeniach wystarczy.
-za takie spotkanko nie ma co dawać błyskotek (raczej po całym cyklu dopiero). ściepa po 20PLN później dzielona na 4rech pierwszych byłaby w porządku.

NEX - 2014-02-12, 15:38

emper0r napisał/a:
Oj chyba przyjdę w niedzielę popatrzeć/pograć i może poznać parę osob.

Wpadnij koniecznie :) Z tego co mi wiadomo trochę osób wybiera się w niedzielę do HK. I to zarówno osób które na turnieje jeżdżą od lat jak i osób dla których będzie to pierwszy turniej :)

jacquesik - 2014-02-12, 18:17

melduje sie!!! :lol:
Sporting - 2014-02-12, 18:51

Jeśli ktoś jest pewien, że bedzie na turnieju w niedzielę to proszę o potwierdzenie obecności.

Jak zgłosi się ponad 10 osob to postaramy się przenieść zawody "na środek sali"
aby był komfort grania oraz aby zadziałać reklamowo-marketingowo :)

lapusz - 2014-02-12, 19:07

Będę
Jarnie - 2014-02-12, 19:22

na 90%
Jaro - 2014-02-12, 19:52

Obecny
Sebastian G - 2014-02-12, 19:54

Gram
pizmakus - 2014-02-12, 21:56

Ja tez wpadne.
L.U.K - 2014-02-12, 22:03

+ 1
dyleck - 2014-02-12, 23:23

No to wypada nie odmówić. :-) Będę.
janekV8 - 2014-02-13, 09:49

ja + Jowi
Elektroziom - 2014-02-13, 10:02

Ja będę ale dopiero po 17stej

13-17 jestem pracujący - bez możliwości wymigania

NEX - 2014-02-13, 10:36

Sporting napisał/a:
Jak zgłosi się ponad 10 osob to postaramy się przenieść zawody "na środek sali" aby był komfort grania oraz aby zadziałać reklamowo-marketingowo :)

Super pomysł!
Jestem na 100%
Myślę że będzie minimum 15 osób.

Komfort gry na większej sali będzie nieporównywalnie większy a i - jak słusznie napisałeś - odbiór przez osoby przebywające w HK będzie tez zupełnie inny :)

Dziadek - 2014-02-13, 13:01

NEX napisał/a:
Sporting napisał/a:
Jak zgłosi się ponad 10 osob to postaramy się przenieść zawody "na środek sali" aby był komfort grania oraz aby zadziałać reklamowo-marketingowo :)

Super pomysł!
Jestem na 100%
Myślę że będzie minimum 15 osób.

Komfort gry na większej sali będzie nieporównywalnie większy a i - jak słusznie napisałeś - odbiór przez osoby przebywające w HK będzie tez zupełnie inny :)

Wtrącę jedynie ze mam ustalone z HK, ze maszyny staną na parkiecie tam jest najwięcej miejsca no i są w pobliżu miejsca siedzące ....oraz bar ;-)

NEX - 2014-02-13, 13:09

Dziadek napisał/a:
miejsca siedzące ....oraz bar ;-)

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Rewelacja! :) Dzięki :)

Jaro - 2014-02-13, 13:11

FULL WYPAS :mrgreen:
DAL.CG - 2014-02-13, 13:22

Kurcze, z kameralnego spotkania dla napaleńców robi się niezła impreza :) Szkoda, że mnie nie będzie :(
printimus - 2014-02-13, 16:46

Nie zajedźcie maszyn :) bo wybieram się do HK w środę i/lub czwartek :)
Squall - 2014-02-15, 12:57

Panowie - jak sądzicie, jak długo potrwa ten turniej jutro?
Biorąc pod uwagę, fakt, że będzie około 20 osób - do 21 jesteśmy się w stanie wyrobić?

jacquesik - 2014-02-15, 13:11

Squall napisał/a:
do 21 jesteśmy się w stanie wyrobić?

Myśle że spokojnie do 20 rozegramy.

NEX - 2014-02-15, 14:08

jacquesik napisał/a:
Squall napisał/a:
do 21 jesteśmy się w stanie wyrobić?

Myśle że spokojnie do 20 rozegramy.

A może nawet i wcześniej.
Daniel przyjeżdżaj :)

Jaro - 2014-02-15, 14:36

Informacja dotycząca jutrzejszego turnieju w HK.
Powinno być min. 15 osób, ale może się okazać, że będzie ponad 20.
Zagramy systemem klasycznym, do półfinału przejdzie 8 osób, do finału 4 (ilość gier w półfinale i finale będzie uzależniona od godziny zakończenia eliminacji).
Koszty - propozycja jest taka, aby każdy uczestnik na start dał 30 zeta. 15 zeta idzie w maszyny na I rundę (gra na 4 maszynach). Po tych 4 grach zobaczymy ile zajmuje to czasu, i z tej drugiej części po 15 zł, rozpoczniemy II rundę na odpowiedniej ilości maszyn (2, 3 lub 4), żeby eliminacje zakończyć o normalnej godzinie a nie w nocy. Nie sądzę, żeby udało na się rozegrać III rundę eliminacji, bo raczej będziemy grać na 5 bil i trochę się schodzi z jedną grą (NEX i Janek na ST i ALX na Metallice grają na 4 bilach, żeby były równe szanse).
Więc, aby w księgowości był porządek to wychodzi to tak. 15 osób po 30 zeta, 15 osób * 10 ct, razem 150. Dwie rundy po 4 gry każda osoba, 2rundy*4gry*15osób = 120 gier.
Pozostaje 30 ct, które przechodzą na gry półfinałowe i finałowe. Jeżeli zagramy eliminacje na 7 maszynach i zostanie więcej ct to pójdą na FREE PLAY.
!!!!!!!!!!jeżeli zostanie jakaś kasa to zgarnia ją nr 1!!!!!!!!!!!!

[ Dodano: 2014-02-15, 14:38 ]
Jedno pytanie, czy poszło to IFPY? Bo mocny skład się szykuje. HEHEHE :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jarnie - 2014-02-15, 15:54

Grand Championy spuszczają pierwszą bilę... :?:

dobre :mrgreen:

Jaro - 2014-02-15, 16:00

To tak samo jak gry poza turniejowe są niedozwolone. Za dobrze znają maszyny maszyny(czytaj: czują tilt).
Jarnie - 2014-02-15, 16:10

a serwisant będzie... :?:

bo tilt w Avengers jest nie do przyjęcia....

Jaro - 2014-02-15, 16:17

Nie wiem.
Z metallicą tez można ładnie potańczyć.

Sebastian G - 2014-02-15, 16:35

Jarek ,gramy na 7-miu maszynach ??
Jaro - 2014-02-15, 17:22

To wszystko zależy od czasu. Ile czasu będą zajmować poszczególne rundy. Sądzę, że w eliminacjach zagramy max 8 rund.
NEX - 2014-02-15, 18:46

Rozmawialiśmy przed chwilą z Jarem, doprecyzowując:

Gramy eliminacje 4 maszynach. Jeśli do godziny 16-ej uda się rozegrać wszystkie gry eliminacyjne losowo wybierzemy jeszcze dwie maszyny które potraktujemy jako Fliper 5 i Fliper 6. Jeśli gra na 4 maszynach skończy się choćby minutę po 16-ej kończymy eliminacje.

Do drugiej rundy przechodzi 8 osób. Podzielone one będą na dwie czwórki z których do finału awansują po dwie osoby (czyli w sumie 4). Półfinał i finał rozegrany będzie na 4 maszynach (chyba że będzie dosyć późno - wtedy ograniczymy ilość maszyn).

Generalnie będziemy się bardzo starać aby cały turniej skończył się najpóźniej o godzinie 20-ej.

Każdy uczestnik wrzuca do koszyka 30-35 PLN (zależnie ile osób ostatecznie się pojawi). Z tych pieniędzy opłacamy grę na maszynach. Kasa która pozostanie będzie podzielona w następujący sposób: 1 miejsce 50% puli, 2 miejsce 30% puli, 3 miejsce 20% puli. Nie będą to duże kwoty ;)

Oczywiście info o tym iż posiadacze Grand Championów grają 4 bile było żartem ;)

Aha, Sporting obiecał, iż będzie osoba która pomoże w przypadku awarii maszyny więc nie ma się czym martwić :) Przypomnę też że Sporting i Dziadek załatwili że maszyny będą stały na centralnej sali - tak więc miejsca będziemy mieli bardzo dużo :)

Do zobaczenia jutro!

jacquesik - 2014-02-15, 21:46

NEX napisał/a:
Przypomnę też że Sporting i Dziadek załatwili że maszyny będą stały na centralnej sali - tak więc miejsca będziemy mieli bardzo dużo :)

i blisko,czyli na parkiecie!! to potańczymy :)

Sebastian G - 2014-02-15, 21:55

W rytmie AC /DC :)
NEX - 2014-02-16, 23:08

W turnieju wzięło udział 20 osób (na spotkaniu było jednak o kilka więcej). Turniej rozpoczęliśmy parę minut po 13-ej a zakończyliśmy niedługo po 20-ej.
Osoby, które odpadły w eliminacjach mogły grać dalej na maszynach nie biorących udziału w półfinale i finale. Za 30 PLN wpisowego można więc było naprawdę sporo się nagrać :)
Wyniki na bieżąco prezentowane były na dużym 55 calowym LCD. Miejsca mieliśmy bardzo dużo, każdy mógł sobie spocząć i napić się piwka z baru który znajdował się kilka metrów dalej lub w każdej chwili zamówić do stolika coś do jedzenia.

Podziękowania dla Dziadka i Sportinga za zorganizowanie miejscówki i serwisu, dla Jara za ogarnięcie wszystkiego co związane z podliczaniem wyników.

Kolejność w finale
1. Jaquesik
2. JanekV8
3. Jaro
4. NEX

Kto nie był niech... przyjedzie następnym razem :) Naprawdę warto :) Kolejny turniej będzie już zgłoszony do WPPRu a termin ustalimy sobie wspólnie na forum.

Jarnie - 2014-02-16, 23:18

dobra robota :!:

nie było nic do zarzucenia

dzięki wszystkim organizatorom :!:

NEX - 2014-02-17, 00:19

kilka fotek.

lapusz - 2014-02-17, 08:37

Bardzo udany turnieik, żałuję, że nie mogłem do końca
Jaro - 2014-02-17, 09:34

Pełna lista:

1 Jacek Wenda
2 Janek Nietrzebka
3 Jarosław Rupiewicz
4 Konrad Masłowski
5 Jarek Nietrzebka
Sebastian Gwizdała
7 Jakub Ciepliński
Daniel Nowak
9 Krzysztof Mamaj
10 Łukasz Wenda
11 Michał Piasecki
12 Jakub Wenda
13 Łukasz Dziewulski
14 Daniel Górecki
Jarosław Góralski
16 Jowita Szymaniak
17 Ola Mamaj
18 Paweł Nowak
19 Bartek Radomyski
20 Robert Łapiński

Rywalizacja super. Dodam tylko, że Konrad wszedł do finały wygrywając z Sebastianem naprawdę niewielką różnicą na Avengers. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
K: 11.919.150
S: 11.913.210

Sebastian G - 2014-02-17, 12:48

To była zacięta walka do końca :mrgreen:
Squall - 2014-02-17, 13:14

No, ale jak się Wam grało na Sternach?
Wszystko ok?
Jakie wrażenia?

A Szampon to z jakiej okazji był?

Jaro - 2014-02-17, 13:27

Na Szampon zwycięzca (JW) się szarpnął. Hostessy też były!!

Do samej gry na Sternach. Jeszcze dużo nauki przed nami. Mam na myśli zasady, co i jak odpalać, jak łączyć multibale, jak prawidłowo zaliczać misje itp. Jednak jest jeszcze dużo do nauki, bo kombinacji jest napraw wiele.

Do tej pory moim faworytem była Metallica, ale od wczoraj AC DC (trochę wczoraj z nim zatańczyłem, a mogło być jeszcze lepiej). :-D :-D

jacquesik - 2014-02-18, 00:33

BO chodzi o to zeby było miło!! :mrgreen: :mrgreen:
zjechalismy do domu dopiero dzisiaj
Dzieki wszystkim :mrgreen:
Jaro za ogarnięcie systemu.Dzidkowi i Sportingowi za otwartość i sprzyjanie.
Spontan wypalił profeska!!!!
Squall napisał/a:
No, ale jak się Wam grało na Sternach?
Wszystko ok?
Jakie wrażenia?

A Szampon to z jakiej okazji był?

Floow mjałem niesamowity Metallica z muzyką (+chmiel) rządzi i nakręca!! fajnie że została podgłośniona.Tak jak napisał Jaro trzeba sie uczyć Sternów .Grandy poszły do góry
Flota po finale odpłyneła do baru taki był plan,na szampon starczyło!!

Gwynbleidd - 2014-02-18, 12:26

Cieszę się , widząc wasze wrażenia :)

Kiedy następny turniej ? ( na następnym powinienem się pojawić ).

jacquesik - 2014-02-18, 22:05

Konrad NEX Dobry pomysł zapodałeś z tym spotkaniem turniejowym!!THX

Gwynbleidd napisał/a:
Kiedy następny turniej ? ( na następnym powinienem się pojawić ).

:lol:

najbliższy 22.02 u Mezika ,w Huli-kuli pogramy jeszcze niebawem termin sie wyklaruje sam na Forum.

alexanderhrabia - 2014-02-18, 22:49

klawo, że się tak dobrze udało. nie mogłem być tym razem, ale spróbuję następnym.
gratulacje dla zwycięzcy. specjalne gratulacje dla kolegi z góry kalwarii -grałeś łokciami?

Gwynbleidd - 2014-02-20, 07:10

jacquesik napisał/a:
najbliższy 22.02 u Mezika ,w Huli-kuli pogramy jeszcze niebawem termin sie wyklaruje sam na Forum.

Chodziło mi turniej w Huli-Kuli. Dzięki za info :)

NEX - 2014-02-20, 09:38

Gwynbleidd napisał/a:
jacquesik napisał/a:

Chodziło mi turniej w Huli-Kuli.

Termin kolejnego spotkania w HK jeszcze nie był ustalany. Najlepiej będzie jeśli ustalimy sobie go wspólnie tu na forum - jak poprzednio. Kolejny turniej w HK zgłosimy już do WPPRu.

NEX - 2014-02-25, 11:26

Podczas ostatniego turnieju w Krakowie pojawiła się propozycja spotkania w w HK dniu 9 marca. Ponieważ zostały niecałe 2 tygodnie do tej daty proponuje potraktować to tylko jako spotkanie treningowe przed EPC :) Bez zgłaszania do WPPR (za mało czasu) a nawet bez przestawiania maszyn. Co o tym sadzicie?

Poza tym powinniśmy ustalić terminy turniejów wliczanych już do WPPRu. Jeden główny turniej za 25 pkt oraz ewentualne 4 miniturnieje po 6,25 pkt każdy.

Biorąc pod uwagę inne terminy proponuje na turniej główny (WPPR za 25 pkt) ostatnia niedzielę czerwca czyli 29.06.2014 (miesiąc po PH i prawie 2 miesiące przed PPPP).

Pierwsze spotkanie wliczane do naszej mini ligi warszawskiej (WPPR za 6,25 pkt) można byłoby zrobić na przykład 27 kwietnia czyli za 2 miesiące.

Co sądzicie o tych propozycjach?
To oczywiście wstępne terminy do dyskusji - ostatecznie trzeba wybrać takie daty które odpowiadają jak największej licznie osób.

Gwynbleidd - 2014-02-25, 17:46

Co do Kwietnia to jestem ZA.
Co do Czerwca nie wypowiem się gdyż ten miesiąc jestem niedostępny.

DAL.CG - 2014-02-25, 23:40

Dla mnie propozycja wygląda ok
janekV8 - 2014-02-26, 00:12

29.06 dla mnie OK,
co do kwietnia na dniach się określę

Sebastian G - 2014-03-04, 18:45

My coś gramy w niedzielę ?
jacquesik - 2014-03-05, 16:21

Ja mogę .
Gwynbleidd - 2014-03-10, 21:29

Apropo terminu Kwietniowego. Z tego co pamiętam w tym dniu ma odbyć się kanonizacja Jana Pawła II. Czy aby z tej okazji nie będzie tak że lokale rozrywkowe będą zamknięte ? ( osobiście podejrzewam że nie ale uważam że warto zorientować się w tej sprawie bo jak wiemy Polska to kraj "różnych ciekawych pomysłów" ).
woki - 2014-03-11, 08:35

A czy w Waszej lidze mogą grać tylko tubylcy, czy jakby się zaplątała przybłęda z Krakowa to też przygarniecie?
NEX - 2014-03-11, 10:10

woki napisał/a:
A czy w Waszej lidze mogą grać tylko tubylcy, czy jakby się zaplątała przybłęda z Krakowa to też przygarniecie?

Zapraszamy :)
Podczas spotkania inauguracyjnego były osoby spoza Warszawy, poza tym z tego co mi wiadomo na same turnieje (które będą wliczane już do WPPR) wybierają się ludzie z rożnych części Polski :)
Trzeba będzie tylko faktycznie sprawdzić to o czym wspomina Gwynbleidd, w tym kraju dzieją się czasami rożne zaskakujące rzeczy ;)

DAL.CG - 2014-03-30, 21:58

NEX napisał/a:
...Pierwsze spotkanie wliczane do naszej mini ligi warszawskiej (WPPR za 6,25 pkt) można byłoby zrobić na przykład 27 kwietnia czyli za 2 miesiące.

Czy to jest klepnięte? Gramy 27.04 w HK? Chyba, że coś przeoczyłem na forum ...

NEX - 2014-04-01, 11:08

Przed chwilą otrzymałem PM od Dziadka - 27 kwietnia możemy liczyć na jego pomoc, tak więc data aktualna :)

Pytanie: kto będzie na 100%?

Jaro - 2014-04-01, 11:10

Jestem.
jacquesik - 2014-04-01, 11:38

obecny :-)
Sebastian G - 2014-04-01, 11:41

OKI DOKI
pizmakus - 2014-04-01, 11:43

Wprawdzie termin przed majowym combo ale powinienem się zjawić.
lapusz - 2014-04-01, 12:40

YES
DAL.CG - 2014-04-01, 21:17

Obecny!