Forum Flipperowe

Pełna wersja: wysylka flippera na palecie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
ma ktos jakis tani sposob na wysylke ?

ostatni wyslalem kilka sztuk ale to zawsze kupiec zamawial sobie sam kuriera ale dzis musze zamowic sam i mam problem bo dzwonilem do dhl, gls i kilku innych i albo ceny kosmos, albo za wysokie (flipper na pelecie postawiony na dopie ma ok 160) i ogolnie jest masakra

pomocy
moze Fed-ex dawniej opek?

Najlepiej dogadać się z kimś kto ma firmę i podpisaną umowę na kuriera. Wówczas przesyłka jest dość tania. Ja za pralkę i lodówkę na jednej palecie płaciłem 150zł (wyskość palety 170cm).
dzwonilem do nich i wlasnie nie mam umowy ...
kiedyś jak pytałem o transport flippera znajomego, który jeździ busem po Polsce zasugerował mi abym spróbował na clicktrans.pl
zamowilem kuriera przez paczuszka.com tez DHL ale za 179 brutto bo juz stracilem 3 godziny w domu i mam dosc

jak ktos ma ogarniete wysylanie palet niech sie odezwie na przyszlosc sie przyda

Pawel Nowak i Diablo kiedys gadalismy o wysylce palet ale nie udalo mi sie do was dodzownic
i jak poszło?
tak jak wyzej za 179zl waga i wysokosc dlatego taka cena ale daalej szukam tanszej opcji, jak cos znajde to dam znac
mnie by taka opcja juz zadowolila.
cena brutto taka sama, firma malo popularna i nie wiadomo jaka wysokosc moze miec paleta
marcinkg napisał(a):cena brutto taka sama, firma malo popularna i nie wiadomo jaka wysokosc moze miec paleta
2.20M wysokość (W ostateczności 2,40 ) ale prawda firma mało znana. może ktoś skorzysta Smile
Naprawde wam sie nudzi ... Zamiast zamowić sobie kuriera ze znanej firmy mamy pewność że przesyłka dotrze w wyznaczonym terminie i jest w fachowych rekach .
Ostatnio klient sam zamowił sobie taniego kuriera , przyjechał wygadany malolat czego on już nie woził w swoim życiu ... Chyba niewiele jak dla mnie .
Wole zaplacić nornalnemu kurierowi niz taniemu i byle jakiemu
Musicie pamietać o jednym najważniejszym tani kurierzy mają jeszcze tańszych podwykonawcow nie mająch pojecia co przewożą czym i w jakich warunkach . Ważne aby było tanio
TANIO KUPIŁ DWA RAZY KUPIŁ takie przysłowie
Nie szukajcie dziury w całym. 200-250 zl jest to rozsadna kwota za przewiezienie ciezkiej niewygodnej nieporęcznej skrzyni jaką jest flipper . Całe szczęście że jest to jedyna negatywna strona pinballa
I tak na koniec ile przewozicie w ten sposob flipperow rocznie miesięcznie ....
Ten ktorego ja podalem to normlanie przyjechal duzy DHL samochod z winda, wszystko ladnie pieknie. Cena nizsza niz oficjalnie prze DHL bo to posrednik czyli podpisal umowe z DHL ze bedzie wysylal np 500 palet w miesiacu, dostal super cene i sam oferuje przesylki innym ale wiadomo juz w wyzszej cenie na czym zarabia.

Pytalem kuriera ktory przyjechal jak moge to taniej wyslac, mowi ze szukac znajomych w duzych firmach w swoim miescie ktore cos wysylaja i niech w swoim imieniu zamowia dla nas. Oni maja podpisane umowy z kurierami na wysylki duzych ilosci i maja dobra cene. Dla nich bez roznicy a nawet czasem sa pomocne wysylki z zewnatrz bo wtedy latwiej im norme wyrobic.

Jak za wysylke placi druga strona to jeszcze nie ma problemu, ale jak sam mam zaplacic za wysylke i moge zaplacic o 50-100zl mniej przy odrobinie wysilku to wiadomo ze wole zaplacic mniej. Chyba ze ktos woli wiecej bo "lubi" to juz nie moja sprawa.

Podstawa jest odpowiednie spakowanie flippera, jezeli stawiacie go na lezaco i wystaje poza palete (wtedy trzeba zaplacic wiecej) to wiadomo ze na aucie jest narazony na uszkodzenia. Jak ktos spodziewa sie ze 3 warstwy zwyklej foli urchornia obudowe przed zarysowaniami to powodzenia. Ja stawial flippera na tyle, wtedy z zadnej strony nie wystaje z palety i nawet jak bedzie jakis malo ogarniety kurier to nie jest w stanie go uszkodzic chyba ze czyms mocno wystajacym z drugiej palety. Uderzajac nawet druga paleta nic sie nie stanie bo nic nie wystaje.


Ja szanuje swoj sprzet i nie tylko swoj, wiec jak wysylam flippera to pakuje w taki sposob w chcialbym zeby ktos go dla mnie spakowal i wyslalem juz ich sporo przez kilka lat i nigdy nie mialem problemu ze cos sie uszkodzilo w transporcie z zewnatrz. Wiadomo wstrzasy to jakas pierola czasem moze byc, zimne luty czy cos.

Nizej link do galeri gdzie jest kilka fotek jak ja pakuje flippery:

https://www.dropbox.com/sh/epeueoqr5rrwgod/qrixWyHg8f
Masz racje cena 200-250 to super cena , a szukanie taniej jak kto woli ale żeby zaoszczedzic 50 zł ,szkoda czasu.
https://www.kurier-broker.eu/

Ciekawy portal umożliwiający wysłanie taniej paczki kurierem bez konieczności podpisywania umowy.

Przykładowe ceny dla paczki 30 kg o wymiarach 50x50x50. https://www.kurier-broker.eu/wynik-porownania/403217

Inne można sobie wyliczyć na stronie.

Jak widać są tam znane firmy (UPS, DHL, K-EX)

Paletę o wadze 200 kg i wysokości 180 cm można wysłać za 119 PLN netto.
Stron: 1 2