Forum Flipperowe

Pełna wersja: Getaway i Power Driver Board Rottendog
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć!

męczę się jak w temacie - Getaway i płyta Rottendog, flipper ma cewki 23-800 na kickback i knocker - i generalnie wywalają bezpiecznik F105 przy zadziałaniu oraz leci też tranzystor, po zmianie na słabsze cewki (dałem 26-1200 bo miałem pod ręką) wszystko działa ok
sprawdziłem na innych cewkach 23-800, podmieniałem przewody, sprawdziłem połączenia itp - brak już sił... - macie może jakiś pomysł czy po prostu konstrukcja płyty Rottendog jest tak spier.... że to nie działa i nie będzie?
O której płycie mowa? O PDB?
a tak, nie napisałem, o PDB

jeśli chodzi o knockera to jest tak - daję nowy tranzystor, po włączeniu jest ok - daję test - raz zadziała i leci tranzystor, na samym początku było tak, że leciał bezpiecznik od razu przy włączeniu flippera
przy kickbacku jest tak - daję test - zadziała kilka razy po czym leci bezpiecznik i tranzystor
podmieniłem przewód od złącza J130 do cewki, nie podmieniałem przewodu zasilającego od J107 gdyż cała reszta cewek działa poprawnie (sprawdziłem jednak wizualnie)
i nic to nie daje - czy problem może leżeć w konstrukcji płyty i przy tych mocnych cewkach coś się wysypuje?

płyta PDB od początku nie działała poprawnie
Jeśli jesteś pewien, że cewka  oraz dioda jeszcze  jest OK to przyczyna jest prosta. Znam ten temat.
Powodem kłopotów jest "marketowa" jakość tranzystora TIP102. Wstaw tranzystor z oświetlenia (jest ich tam 8) i powinno być OK. Natomiast  do oświetlenia nie jest wymagany tranzystor wyższej jakości.
Jak zwykle co tanie to drogie.
tylko że to płyta Rottendog i tranzystory IRL520N

można go czymś mocniejszym zastąpić?
Nie IRL540?
IRF i IRL nie są zamienne
wszystkie do obsługi oświetlenia i cewek są IRL520 na płycie i na takie podmieniłem, może dać jakiś mocniejszy właśnie 540 lub 640?
lub serii P20n..
spróbuję dać jak mówisz jakieś z tej serii
trochę zeszło - ale czasami już nie chce się grzebać jak ciągle coś Smile
wyszło tak, że ze słabszymi cewkami działa, albo z cewkami co powinny być, ale ze zmienionymi na mocniejsze tranzystorami - czyli Rottendog poszedł trochę w downsizing Wink