Forum Flipperowe

Pełna wersja: Awaria who is Tommy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Maszyna ma przepalony bezpiecznik f7. W instrukcji doczytałem że opisany jest jako 'coil left'. Po wymianie bezpiecznika włączam przełącznik zasilania, wszystko ok. Po włączeniu startu Playera odrazu pali bezpiecznik.nie podaje bili z kasetki do kikera. Coś robi spięcie. Proszę o pomoc w ustaleniu przyczyny przepalania bezpiecznika. Pozdrawiam.
Chodzi o The Who's Tommy Pinball Wizard od Data East?
Witam.Tak to ten tytuł.
Nie specjalizuję się w DE ale po analizie schematu uważam, że podejrzane są cewki knocker, eject, left scoop, ball release i 6 ball lockout. Bez dostępu do maszyny mogę jedynie zaproponować odlutowanie po jednym przewodzie od tych cewek i sprawdzenie, czy bezpiecznik dalej się przepala. Potem podlutowywać po jednej aż znajdziesz winowajczynię. Może wystarczyć obejrzenie ich stanu, jeśli się stopiła, to może będzie widać. Poruszaj rdzeniem, czy chodzi lekko, czy jest zapieczony.
Witam.dziekuje za podpowiedź.w tygodniu zajmę się tym.pozdrawiam.
Witam. Maszyna dzialaSmile)))) Ale problem był gdzie indziej. Odlutowałem 3 cewki przyszedł szwagier taka złota rączka, pomysłowy Dobromir. Popatrzył poszperał i znalazł 5 przewodów z uszkodzona izolacja na kablach z kości J9 przy płycie ppb.izolacja przewodów, wymiana bezpiecznika i jest ok. Tylko ciekawe skad te uszkodzenie mechaniczne w takim miejscu? Dziękuję za zaangażowanie Pinball Wizard i pozdrawiam.
No, i po problemie. Wiesz, co kliknąć? Big Grin
(18/08/2020, 18:55)Pinball Wizard napisał(a): [ -> ]No, i po problemie. Wiesz, co kliknąć? Big Grin
Raczej już kliknęłam. Jak nie to podpowiedz?
OK, nie ma sprawy. To Ty w końcu jesteś on (Odlutowałem 3 cewki przyszedł szwagier...) czy ona (już kliknęłam)??
Witam??????.ja to on???

?-mialy być buźki Smile)))
Echhh te autopodpowiedzi...