Forum Flipperowe

Pełna wersja: [K] DMD 128x16
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich forumowiczĂłw.
Jak w temacie, poszukuję wyświetlacza lub samej elektroniki.
Jaki masz efekt uszkodzenia w starej elektronice?
Filmik z usterką w linku.
https://youtu.be/IGZu3KhRKTc
Kilka razy zdarzyło mi się że przepalił się jeden z rezystorów 47k są 2szt większe (nic po nim nie było widać dopiero po wymontowaniu i zmierzeniu wyszło) ale kojarzy mi się że efekt na wyświetlaczu był inny. A próbowałeś z innym wyświetlaczem i na pewno to wina elektroniki wyświetlacza ?
Pozdrawiam
kris52 napisał(a):Kilka razy zdarzyło mi się Ĺźe przepalił się jeden z rezystorĂłw 47k są 2szt większe (nic po nim nie było widać dopiero po wymontowaniu i zmierzeniu wyszło) ale kojarzy mi się Ĺźe efekt na wyświetlaczu był inny. A prĂłbowałeś z innym wyświetlaczem i na pewno to wina elektroniki wyświetlacza ?
Pozdrawiam
Kris chodzi Ci o rezystory 33K 1/2W R95 i R104? Były dobre ale mimo to wymieniłem na nowe. Jeśli chodzi o inny wyświetlacz to nie mam skąd wziąć. Może ma ktoś jeszcze jakieś sugestie.
Pzd.
Oczywiście wszystkie napięcia masz prawidłowe?Jest to wyświetlacz marki Cherry?Stało sie to nagle czy w dłuższym czasie?Oprócz tej usterki wszystko działa poprawnie np.podświetlenie insertów?
Tak chodziło o te rezystory.
Napięcia są prawidłowe. Ogólnie wszystko inne działa/świeci można grać tylko wyświetlacz (marki CHERRY) szwankuje. Nie znam genezy usterki bo taką maszynę kupiłem. Samo szkło jest ok sprawdziłem wszystkie piksele (wg instrukcji serwisowej).
Pzd.
Sprawdź połączenie taśmowe bo też wychodzą niekiedy różne dziwactwa.
Witam. Maszyna śmiga już od dawna ale wcześniej nie miałem czasu napisać. Więc tak: podstawowy problem to uszkodzony układ HV5222P po wymianie zadziałało, taśma też szwankowała więc York miałeś racje. Dzięki wszystkim.
Do zamknięcia.