Forum Flipperowe

Pełna wersja: Flipperowy biznes / zakup pierwszego stołu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Kłaniam się
Ostatnio miałem przyjemność odwiedzić wraz z partnerką Muzeum Flipperów w Krakowie i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Wrażenie było na tyle dobre, że zadeklarowałem sobie cel, by w przeciągu kilku najbliższych lat otworzyć podobną miejscówkę w moim rodzimym mieście.
Aby sprostać temu wyzwaniu podzieliłem projekt na mniejsze cele. Jestem już rozeznany w cenach stołów. Zdaję sobie również sprawę jak czasochłonne jest ich serwisowanie - zwłaszcza w warunkach intensywnego użytkowania. Na tym forum znalazłem również wiele cennych artykułów na temat konstrukcji/serwisowania stołów. Bardzo interesującą stroną okazała się również: http://www.pinrepair.com/.
I teraz zwracam się z ogromną prośbą do Was. Chciałbym zakupić pierwszy stół do mojego mieszkania, i myślę o jakimś uszkodzonym egzemplarzu. Głównie w celu nabycia umiejętności renowacji/naprawy. Czy jest to dobry pomysł dla początkującego hobbysty ? Zwłaszcza obawiam się zagadnień związanych z kalibracją, które po części są oparte na "wyczuciu", a nie konkretnych parametrach. ( też proszę wziąć pod uwagę moje kwalifikacje: z zawodu programista, dodatkowo posiadam umiejętności w obszarze elektroniki cyfrowej/mikrokontrolerów )
W przypadku, gdy faktycznie warto kupić uszkodzony stół na początku, to na co zwracać uwagę przy zakupie ?
Pozdrawiam!
Co masz na myśli pisząc o zagadnieniach związanych z kalibracją i na jakiego rodzaju uszkodzenia się nastawiasz ?
Pytanie zadane na tyle ogólnikowo, że ciężko cokolwiek sensownego odpowiedzieć, uszkodzeniem jest wypalona dziura w płycie głownej, odgazowany wyświetlacz i zerwane gwinty od nóg....
Cieszymy sie ze sie podobalo w Naszym Muzeum. Moja rada - kup pierwszy stol na ktorym ci sie fajnie gralo.. graj do bolu. predzej czy pozniej sie zepsuje i wtedy sie z nim sprobujSmile Jak po jakims czasie bedziesz dalej chcial otwierac Muzeum to kupuj kolejne stoly Big Grin
Cybuch napisał(a):Ostatnio miałem przyjemność odwiedzić wraz z partnerką Muzeum Flipperów w Krakowie i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Wrażenie było na tyle dobre, że zadeklarowałem sobie cel, by w przeciągu kilku najbliższych lat otworzyć podobną miejscówkę w moim rodzimym mieście.
Trzymam(y) kciuki! Im więcej takich miejsc tym lepiej.

Cybuch napisał(a):Zwłaszcza obawiam się zagadnień związanych z kalibracją, które po części są oparte na "wyczuciu", a nie konkretnych parametrach. ( też proszę wziąć pod uwagę moje kwalifikacje: z zawodu programista, dodatkowo posiadam umiejętności w obszarze elektroniki cyfrowej/mikrokontrolerów )
Poradzisz sobie Smile Na forum jest kilka osób które kupując pierwszą maszynę nie miały zielonego pojęcia o naprawie flipperów a dziś większość rzeczy potrafią zrobić sami.

Poza tym na forum (jak już zauważyłeś) jest ogromna baza wiedzy dotyczącej naprawy flipperów wspierana i tworzona przez guru w tej dziedzinie - Pinball Wizarda. Poza Wizardem jest także kilka innych osób które o naprawie flipperów wiedza bardzo dużo więc takze na pewno z chęcią pomogą.

Jeśli masz problem - pytaj Smile
NEX napisał(a):
Cybuch napisał(a):Ostatnio miałem przyjemność odwiedzić wraz z partnerką Muzeum Flipperów w Krakowie i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Wrażenie było na tyle dobre, że zadeklarowałem sobie cel, by w przeciągu kilku najbliższych lat otworzyć podobną miejscówkę w moim rodzimym mieście.
Trzymam(y) kciuki! Im więcej takich miejsc tym lepiej.

Cybuch napisał(a):Zwłaszcza obawiam się zagadnień związanych z kalibracją, które po części są oparte na "wyczuciu", a nie konkretnych parametrach. ( też proszę wziąć pod uwagę moje kwalifikacje: z zawodu programista, dodatkowo posiadam umiejętności w obszarze elektroniki cyfrowej/mikrokontrolerów )
Poradzisz sobie Smile Na forum jest kilka osób które kupując pierwszą maszynę nie miały zielonego pojęcia o naprawie flipperów a dziś większość rzeczy potrafią zrobić sami.

Poza tym na forum (jak już zauważyłeś) jest ogromna baza wiedzy dotyczącej naprawy flipperów wspierana i tworzona przez guru w tej dziedzinie - Pinball Wizarda. Poza Wizardem jest także kilka innych osób które o naprawie flipperów wiedza bardzo dużo więc takze na pewno z chęcią pomogą.

Jeśli masz problem - pytaj Smile


Ja chętnie w miarę możliwości pomogę. Trzymam kciuki za powodzenie pomysłu.
Uszkodzony czy rozebrany, trochę niekompletny i idealny do monotonnej zabawy w naprawę/odnowę? :mrgreen: Bo jak to drugie to mam Elvirkę na handel.
NEX napisał(a):Poza tym na forum (jak już zauważyłeś) jest ogromna baza wiedzy dotyczącej naprawy flipperów wspierana i tworzona przez guru w tej dziedzinie - Pinball Wizarda. Poza Wizardem jest także kilka innych osób które o naprawie flipperów wiedza bardzo dużo więc takze na pewno z chęcią pomogą.

Jeśli masz problem - pytaj Smile
NEX, czy Ty zawsze musisz mnie zawstydzać? Prawdziwi guru są na forum pinside.com, ja jestem przy nich rzadziakiem. Ale co nieco potrafię :->
Pinball Wizard napisał(a):NEX, czy Ty zawsze musisz mnie zawstydzać? Prawdziwi guru są na forum pinside.com, ja jestem przy nich rzadziakiem. Ale co nieco potrafię :->
Nie bądź taki skromny Wink Dział "Warsztat" bez Ciebie w zasadzie nie istniałby Smile
Jakbyś chciał jakieś playfieldy na ściany żeby powiesić w celach dekoracyjnych to mam od Elviry, a aktualnie robię od Addamsów.
Jarnie napisał(a):Co masz na myśli pisząc o zagadnieniach związanych z kalibracją i na jakiego rodzaju uszkodzenia się nastawiasz ?
Pytanie zadane na tyle ogólnikowo, że ciężko cokolwiek sensownego odpowiedzieć, uszkodzeniem jest wypalona dziura w płycie głownej, odgazowany wyświetlacz i zerwane gwinty od nóg....

Nastawiam się głównie na uszkodzenia mechaniczne ( gry ) i elektronikę.

snowvictim napisał(a):Uszkodzony czy rozebrany, trochę niekompletny i idealny do monotonnej zabawy w naprawę/odnowę? :mrgreen: Bo jak to drugie to mam Elvirkę na handel.

Wysłałem wiadomość do Ciebie
Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, że takie flipery (uszkodzone) są bardziej poszukiwane niż działające.
Chyba tylko dla tych co nie mają kasy.
Dobre :lol: