Forum Flipperowe

Pełna wersja: Dwa stowarzyszenia ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Żal, że tak się to potoczyło, ale skoro wszyscy twierdzą, że wcale nie chodzi o władzę w samym stowarzyszeniu, to może jednak można by usiąść do stołu, wyjaśnić sobie to i owo, dać po męsku po mordzie i działać razem? Oczywiście współdziałanie dwóch bytów nie jest wykluczone, ale w odczuciu każdej osoby która jest poza sporem, w tym początkujących flipperomanikaów jak ja, "na wejściu" tworzy to wrażenie zwaśnionego, rozbitego środowiska - niezależnie od wewnętrznych przyczyn Smile

+1 dla Printimusa za wygaszanie atmosfery Smile
Adam i Berud, jak nie jesteście w temacie to może lepiej nie wpie...ć się miedzy wódkę i zakąskę, np. tak jak ja i wielu z tego forum. Niech sobie zwaśnione osoby wyjaśnią to co trzeba i git, a te wasze komentarze są nic nie wnoszące,
Wybacz mucha, ale jeżeli miałbym się zaangażować w Stowarzyszenie, a w planach mam pojawienie się 22., to chciałbym wiedzieć o co chodzi z konfliktem. Absolutnie jestem za tym, żeby zwaśnione osoby sobie to wyjaśniły.

Nie działam aktywnie w środowisku flipperowym, ale chciałbym, żeby to hobby się spopularyzowało i jeżeli chcesz mi odmówić prawa wypowiedzenia swojej opinii na temat tego, co temu celowi może pomóc a co zaszkodzić, to nie wiem czemu miałoby słuzyć to forum? Nie tylko ja byłem skonfundowany zaistniałą sytuacją - zniknięciem pewnych osób z forum, niepojawieniem się informacji o wydarzeniach bytomskich, przekopieowaniem forum (zwanym przez niektórych "zmianą adresu") czy założeniem dwóch stowarzyszeń.

Dobrze, że chociaż te kilka słów wyjaśnienia w tym wątku padło.
Panowie i Panie,

Wszystko jest wyjaśnione i podkreślam kolejny raz, że każdy może zapisać się do dwóch stowarzyszeń. To jest samodzielna, niezależna decyzja każdej osoby.
Niestety Marcin i osoby z nim współpracujące cały czas próbują przeforsować swoją wizję tworzenia jednego stowarzyszeń.

Istnienie dwóch osobnych stowarzyszeń nie wyklucza iż mogą one ze sobą współpracować. Nie wiem dlaczego niektóre osoby z góry zakładają, że będę one ze sobą rywalizować (walczyć).

Zapraszamy wszystkich sympatyków flipperów na spotkanie założycielskie 22.02.2015 w Warszawie.
Oczywiście (jeżeli mogę to zrobić w imieniu organizatorów) zapraszam również na spotkanie w 28.03.2015 w Bytomiu.
Dokładnie, Jaro ma 100% racji - powstanie dwóch Stowarzyszeń wcale nie oznacza że muszą one ze sobą rywalizować.

Z początku mogą sobie po prostu nie przeszkadzać, potem zacząć współpracować, następnie wręcz wspierać się wzajemnie, wspólnie organizować eventy, dzielić się doświadczeniami, wymieniać (na zasadzie wypożyczeń) maszynami, ostatecznie powołać wirtualny twór Polska Scena Fliperowa czy coś w tym stylu.
Taki scenariusz leży na wyciągnięcie ręki. Trzeba tylko spróbować.

NAJPIERW jednak Marcinie musimy przekonać się wzajemnie że dobra wola to nie tylko wola ale także (a w zasadzie przede wszystkim) CZYNY.
theadam napisał(a):w planach mam pojawienie się 22.,
Zapraszamy.
theadam napisał(a):zniknięciem pewnych osób z forum,
Jeśli jakaś osoba przestała być aktywna na forum to o powody musisz zapytać tę osobę.
theadam napisał(a):niepojawieniem się informacji o wydarzeniach bytomskich,
Info o wydarzeniach umieszcza zawsze organizator. NIKT NIGDY NIKOMU na tym forum nie zabronił umieszczania wątków informujących o wydarzeniach.
theadam napisał(a):przekopieowaniem forum
na jakiej podstawie twierdzisz że coś takiego miało miejsce?
theadam napisał(a):czy założeniem dwóch stowarzyszeń.
Wiesz, gdy wróciliśmy do tematu zakładanie stowarzyszenia rejestrowanego to... także zdziwiliśmy się ze jedno już istnieje. Postanowiliśmy jednak kontynuować prace, aby móc zrealizować główne cele które sobie założyliśmy. Jak już wiele razy wspomniano pierwszym takim celem jest pozyskanie lokalu.
theadam napisał(a):to może jednak można by usiąść do stołu, wyjaśnić sobie to i owo, dać po męsku po mordzie i działać razem?
Ale po co? Tylko po to aby na siłę było jedno stowarzyszenie? Działać razem czy we wspólnej sprawie można przecież także jako dwa odrębne prawnie byty - co opisałem w poprzednim poście.
Jaro napisał(a):....
Istnienie dwóch osobnych stowarzyszeń nie wyklucza iż mogą one ze sobą współpracować. Nie wiem dlaczego niektóre osoby z góry zakładają, że będę one ze sobą rywalizować (walczyć).

....

o tym samym myślałem, stąd moja wypowiedź wyżej, Adam.
NEX napisał(a):
Berud napisał(a):Chcecie mieć własne stowarzyszenie bez ludzi z Bytomia
Gdyby tak było to informacja o spotkaniu założycielskim nie pojawiłaby się tu z aż miesięcznym wyprzedzeniem. Na spotkaniu tym mile widziany będzie każdy miłośnik fliperów bez względu na miejsce zamieszkania. Generalnie dzielenie ludzi ze względu na ich miejsce zamieszkania nie jest zbyt fajne...
mam nadzieje że żartujesz, wiadomo że nie dyskryminuje nikogo z żadnego miasta. chodziło mi o Marcina i Łukasza.


mucha napisał(a):Adam i Berud, jak nie jesteście w temacie to może lepiej nie wpie...ć się miedzy wódkę i zakąskę, np. tak jak ja i wielu z tego forum. Niech sobie zwaśnione osoby wyjaśnią to co trzeba i git, a te wasze komentarze są nic nie wnoszące,

a ja uważam że właśnie warto ten temat poruszyć na forum, ale widzę że wy ogólnie tego nie chcecie.. nie rozumiem co musiało się stać by tak sie podzielić i nie podoba mi się to że od razu na dzień dobry jest opcja A albo opcja B ja nie zamierzam bawić się w wojne z nikim. I miałem nadzieje że tutaj też do tego nie dojdzie.

widzę że Marcin wyciąga rękę żeby razem wszystko zrobić ale wy chcecie za wszelką cenę się odgrodzić od reszty.

NEX napisał(a):
theadam napisał(a):zniknięciem pewnych osób z forum,
Jeśli jakaś osoba przestała być aktywna na forum to o powody musisz zapytać tę osobę.
ale chyba nie każy tutaj znika z powodu braku aktywności tylko właśnie tej utarczki..
Berud napisał(a):nie rozumiem co musiało się stać by tak sie podzielić i nie podoba mi się to że od razu na dzień dobry jest opcja A albo opcja B ja nie zamierzam bawić się w wojne z nikim...

Berud, nikomu już się ni chce wracać do tego, co się stało i dlatego nie dostajesz odpowiedzi na swoje pytanie. Niemniej jednak widzę, ze sporo czasu spędzasz zalogowany na forum, skoro tak, to poczytaj posty sprzed lat i wyciągnij wnioski. Dla lepszego zrozumienia tematu musisz wiedzieć, że "flippermaniak" i "Prezes" to jedna i ta sama osoba.
dajcie namiary, to sobie poczytamSmile ok tego nie wiedziałem że to jedna i ta sama osoba.

nie wiem o kogo chodzi bo nie ma takiego użytkownika http://forum.flippery.org.pl/memberlist....&order=ASC
Berud,

Dyleck już Ci wcześniej napisał, że może kiedyś to zrozumiesz.
Drążysz temat nie mając żadnych podstawowych informacji.

Nikt nie będzie opisywał tu na forum: co, dlaczego, z kim i po co!!!
Bo to nie chodzi o to, aby wyciągać tu jakieś brudu - jak robią to inni.

Tylko dla Twojej ciekawości poinformuję Cię, że stowarzyszenie o nazwie: "Polskie Stowarzyszenie Flipperowe" istnieje dużo wcześniej niż od 2014.10.01.
Z informacji, które posiadam zostało założone w Warszawie dużo przed 2010 rok.

Kolejne Twoje pytania dotyczące tego samego (dlaczego zakładane są dwa stowarzyszenia itp., itd) odbieram jako próbę wywołania zamieszania na forum, co niestety nie uda Ci się.

Jeżeli chcesz poznać szczegóły - zapraszam na spotkanie do Warszawy 22.02.2015.
A jak dyleck wcześniej napisał - pewne informacje zostaną ujawnione pomiędzy 22.02 a 28.03.2015.

Jarek

PS.
Flipermaniak - to gość z innego kontynentu. Tak dla twojej wiadomości.
Nie szukam tak zwanej "gównoburzy" tylko po prostu chciałbym żeby to sie wyjaśniło i był spokój.

Domyślam się że PSF działa dłużej niż od października bo sam tu zaglądałem już z 2 lata temu i sie zaskoczyłem że jest jakieś stowarzyszenie Flipperowe w Polsce.


Na spotkanie w Warszawie nie dam przybyć gdyż wyjątkowo pracuje w tym terminie przy organizacji turnieju bowlingowego.
Więc informuję Cię, że jest to wyjaśnione.
I temat na chwilę obecną uważam za zamknięty.

Aktualny stan:
Spotkanie Warszawa - 22.02.2015
Spotkanie Bytom - 28.03.2015.
Berud,
ferment siejesz i szukasz taniej sensacji.
mucha napisał(a):Berud,
ferment siejesz i szukasz taniej sensacji.
Chciałem się dowiedzieć o co chodzi, nikt nie chce na dzień dzisiejszy wytłumaczyć. Jeśli szukanie odpowiedzi jest dla Ciebie sianiem fermentu to tak robię to ale nie szukam sensacji.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9