Forum Flipperowe

Pełna wersja: Dwa stowarzyszenia ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
To może zamiast lać na kogokolwiek, jednak sprobowac by dojsc do porozumienia i mega niszowe srodowisko jednoczyc miast dzielic? Na pewno nie jest za pozno na krok do tylu Smile
printimus napisał(a):O ile wiem do tego nie jest konieczne zakładania drugiego stowarzyszenia.

Tak dokładnie. Ale założenie drugiego również w niczym nie przeszkadza.

W tym wszystkim Marcin, zapominasz o jednej kwestii - stowarzyszenie to nie tylko "uporządkowanie" pewnych rzeczy. To także ludzie, którzy się lubią i wspierają. Jest w Bytomiu ktoś, kto poprzez knucie intryg i szerzenie plotek zniechęcił do siebie innych. I to właśnie ten człowiek jest główną przyczyną "rozłamu", a nie fakt że kłujesz w oczy reklamą swojej firmy i zabraniasz jeść, pić i palić. Niechęć jaką niektórzy mają do Ciebie, jest spowodowana tym że jesteś z tą osobą kojarzony.

Wierzę, że Ty nie masz złych intencji - ale w dalszym ciągu na pierwszym planie przewija się również ta osoba, o której piszę wyżej. Ludzi ciężko zmienić i nie wierzę że ktoś kto zamienił cały ten światek w swoje prywatne bagienko, nie będzie chciał zrobić tego ponownie.
@Dyleck: Nie można było tego lepiej podsumować.

printimus napisał(a):Dla jasności sprawy - podczas PPO informawałem w rozmowach, że zamierzam coś takiego zrobić - mam nadzieję, że Jarnie potwierdzi naszą wymianę zdań na ten temat.

Tak , potwierdzam. Ja również mam nadzieję, że pamiętasz o wątpliwościach co do powodzenia inicjatywy, które wyłoniły się w czasie rozmowy po tym jak zadeklarowałeś z kim masz zamiar to budować.

Tak dla jasności sprawy.
"i leje na to co dla ciebie jest konieczne a co nie,i o czym kiedyś myślałeś i jak jest gdzieś ciasno ."

theadam napisał(a):To może zamiast lać na kogokolwiek, jednak sprobowac by dojsc do porozumienia i mega niszowe srodowisko jednoczyc miast dzielic? Na pewno nie jest za pozno na krok do tylu Smile

nie leje na nikogo-nie przekręcaj
Stowarzyszenie to dla mnie nie jakieś Zarządy, statuty czy stanowiska ale.. przede wszystkim ludzie.
W środowisku fliperowym poznałem wielu naprawdę świetnych ludzi, ludzi z całej Polski a także spoza jej granic, ludzi z którymi zawsze chętnie spotkam się aby pograć na fliperach, wypić piwo czy po prostu pogadać.

Niestety czytając ten wątek widać że w naszym środowisku – jak zapewne w każdym innym – są ludzie którzy po prostu za sobą nie przepadają i nie chcą wspólnie niczego tworzyć. I… chyba nic w tym takiego nadzwyczajnego. Nawet w USA maja PAPA i IFPA. Może po prostu wystarczy na razie sobie nie przeszkadzać a czas zdziała swoje.

@Pinball Wizard, nie trzeba wybierać Wink Na pewno będą osoby które będą udzielać się w obu stowarzyszeniach i nie będzie w tym przecież nic złego.

Printimus, odniosę się do kilku Twoich wypowiedzi. Wybacz ale pominę personalne zaczepki - po prostu nie pozwolę się sprowokować do jakiejkolwiek kłótni.

printimus napisał(a):NEX jest tak zacietrzewiony, że pomimo wcześniejszego zwalczania używania flippery przez dwa "p" i robieniu logo Warszawskiej Ligi Fliperowej przez jedno "p" zupełnie przypadkowo zakłada Stowarzyszenie Flipperowe przez dwa "p"
NEX niczego nie zakłada. Stowarzyszenie jest zakładane przez kilkunastu pasjonatów fliperów. Ludzi od lat związanych ze środowiskiem flipperowym, ludzi którzy dla tego środowiska i samej popularyzacji fliperów zrobili BARDZO dużo.

printimus napisał(a):ktoś dysponujący hasłami przeniósł sobie zawartość serwera pod nowy adres bo tak uznał!
O ile wiem osoby, które mają odpowiednie prawa to Paweł i NEX,
Jest to informacja nieprawdziwa - nigdy nie dysponowałem prawami do tych domen (ani do domeny poprzedniej ani do obecnej).
printimus napisał(a):Osobiście też popieram wygenerowanie miejscówki w Warszawie.
W takim razie trzymaj za nas kciuki.

Jeśli już jestem przy lokalu to pozwolę sobie rozwinąć ten watek. Tak jak wspomniał Dyleck lokal jest pierwszym dużym celem stowarzyszenia które chcemy utworzyć 22 lutego. Zrobiliśmy bardzo dokładne rozeznanie i wiemy że pozyskanie takiego lokalu po bardzo atrakcyjnych stawkach nie jest trudne.
Wyobrażamy sobie że w takim lokalu członkowie Stowarzyszenia będą mogli trzymać „nadmiarowe” maszyny, będą mogli pomajsterkować przy flipperach w stworzonym tam mini warsztacie, spotkać się aby pograć, rozegrać turniej czy po prostu pogadać.
Dysponując lokalem z maszynami będziemy mogli organizować turnieje z bardzo niskim wpisowym czy nawet bez wpisowego.

Pomysłów na wykorzystanie lokalu pojawi się zapewne więcej, a każdy pomysł będzie mile widziany
Zapraszamy wszystkich miłośników flipperów na spotkanie w dniu 22 lutego do Hulakula a tu na forum do dyskusji.
Marcin,
Co miał na celu Twój post. Na pewno nie zachęcił nowych osób do zaangażowania się w prace w środowisku flipperowy (czy to w Bytomiu czy to w Warszawie).
Wylałeś swoje żale, zrobiłeś popularny w internecie HEJT.

Jeżeli jesteś z tego powodu zadowolony, dumny - GRATULUJĘ pomysłu na promocję flipperów.

Odnoszą się do tego co napisał dyleck i Jarnie, niestety promowana tak bardzo przez Ciebie osoba, powinna sama zrozumieć co robiła źle. Ale chyba do tej pory tego nie zrozumiała.

Życzę Wam sukcesów w promocji flipperów w Polsce, jednak zrozumcie to, że inni osoby (są to osoby dorosłe, MYŚLĄCE) mają jakiś pomysł i będą go realizować, niezależnie czy Wam się to podoba czy nie.
NEX napisał(a):...@Pinball Wizard, nie trzeba wybierać Wink Na pewno będą osoby które będą udzielać się w obu stowarzyszeniach i nie będzie w tym przecież nic złego...
Nie wierzę w to, że ścieranie się dwóch frakcji nie będzie miało wpływu na klimat na forum (forach??). Średnio jestem zainteresowany, ale moja ocena z pewnością nie ma najmniejszego znaczenia.
Wyszło jak zawsze tj. "każdy jest winny tylko nie Ja" Sad
Nieważne , nie moja sprawa. Szkoda tylko że ten temat w ogóle powstał - byłoby spokojniej.

Nieważne - życzę wszystkim stowarzyszeniom powodzenia Smile
Pinball Wizard napisał(a):Nie wierzę w to, że ścieranie się dwóch frakcji nie będzie miało wpływu na klimat na forum (forach??). Średnio jestem zainteresowany, ale moja ocena z pewnością nie ma najmniejszego znaczenia.
Twoje zdanie jak i zdanie każdego innego członka naszej flipperowej społeczności ma znaczenie. Dlatego trwa ta dyskusja, dlatego info o spotkaniu umieszczone zostało miesiąc wcześniej.

Zauważ że od połowy zeszłego roku nie było tu na forum ani jednej ostrzejszej wymiany zdań. Pojawiło się wiele ciekawych tematów, dyskusji i... nowych osób.
Pamiętasz turniej w Dźwirzynie, było super (także dzięki Twojej pracy przy przygotowaniu maszyn), ludzie świetnie się bawili a przecież już wtedy kilka osób nie przepadało za sobą.

Osobiście wierze że to "ścieranie się" zakończy się. Będą funkcjonowały dwa stowarzyszenie i każde zajmie się realizacja swoich zadań statutowych.
NEX napisał(a):Osobiście wierze że to "ścieranie się" zakończy się. Będą funkcjonowały dwa stowarzyszenie i każde zajmie się realizacja swoich zadań statutowych.


Amen...
A jeśli z tego może być jakaś kasa ze stowarzyszeñ to ja zakładam TRZECIE Chmielowe Stowarzyszenie Flipperowe CSF.
Może a jakże. Ale może zostać wykorzystana tylko i wyłącznie na cele statutowe, czyli np. na powiększanie parku maszyn. Jednak w przypadku późniejszego ewentualnego rozwiązania stowarzyszenia nie można się tym majątkiem podzielić. Nie pamiętam szczegółów ale coś takiego jest.
czyli 15 czlonkow rodziny i nikt o nic nie ma pretensji Big Grin
Reasumując tworzenie kolejnego stowarzyszenia ma jak najbardziej sens. Nie chcecie mieć razem jednego bo z tego co rozumiem nie będziecie mieli nad nim kontroli.
Nie rozumiem natomiast sprawy z przeniesieniem forum z .com.pl na .org.pl i do kogo to ta strona należy ? Czemu Marcin z Printimusa chce odzyskać to forum? Zostało mu zabrane?

Cytat: Jest w Bytomiu ktoś, kto poprzez knucie intryg i szerzenie plotek zniechęcił do siebie innych. I to właśnie ten człowiek jest główną przyczyną "rozłamu"
o kogo tu chodzi? i czy ten proceder dalej trwa czy to była jednorazowa sytuacja w 2013 roku?

uważam że warto było poruszyć ten temat by ludzie wiedzieli o co tu chodzi. Mam nadzieje że nie psuje komuś nerwów z powodu tych pytań.. i mam nadzieje że nie będzie żadnego rozłamu i ludzie pozostaną na tej jednej platformie.

Jednocześnie zauważam spory hejt w stronę Printimusa i Prezesa na tym forum co uważam za słabe bo jak widać już nikomu nie chce się tu pisać o kolejnych imprezach w Bytomiu które wydają mi się ciekawe dla środowiska flipperowego. Czy to tak ma być? pasuje wam taka kolej rzeczy że już cześć ludzi ucieka z tego forum? Czy to się może przełożyć na światło dzienne i jak ktoś nieproszony pojawi się na turnieju u drugiej strony to będą z tego jakieś nieprzyjemne sytuacje? ja rozumiem ze każda akcja ma reakcje i nic sie nie dzieje bez powodu ale nie rozumiem czy interpersonalne sprzeczki mają działać na szkodę całego Polskiego podwórka Flipperowego.


i jeszcze jedna rzecz mnie ciekawi, jaka będzie nazwa nowego stowarzyszenia?
BERUD,

Chyba jednak nie rozumiesz.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9